Wystawa:
04.03.2017 — 14.03.2017
Wernisaż: 03.03.2017, godz. 17:00
Miejsce: Galeria Punkt, ul. Chlebnicka 2, Gdańsk
Wystawa jest prezentacją prac czterech artystek z Trójmiasta (Gdańsk i Gdynia) oraz dwóch artystek z Anglii i Danii. Prezentujemy prace w różnych technikach i dyscyplinach: fotografia, rysunek, malarstwo, ilustracja, tkanina, collages. Tematy, które nas interesują w pracy twórczej, są także różnorodne. Ta różnorodność to nasze indywidualne terytoria, które „stowarzyszamy” w ramach wspólnych wystaw, to potencjał naszej nieformalnej grupy. Nie łączą nas wspólne hasła, idee, filozofie. To, co nas stowarzysza, to podobne nastawienie do własnej pracy i potrzeba współdziałania.
Z takiego podejścia do pracy wynikają nasze długoletnie przyjaźnie artystyczne, wspólne działania i wspólne cele. Wszystkie w jakimś stopniu i w jakimś sensie jesteśmy liderkami, ale jednocześnie chcemy dzielić się swoją pracą i działać twórczo łącząc swoje indywidualne terytoria w jedno stowarzyszenie.
Lilian Christiansen – Urodziła się w 1949 r., maluje od 1971 r. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych Andromeda. Jej ulubione techniki to olej, akryl, akwarela i kolaż. Inspiruje się swoimi podróżami: w Afryce, Grenlandii, Polsce, Łotwie, Grecji i na Bali. Inspiruje ją też muzyka. Lilian wystawiała w Danii i za granicą, również w Polsce – w Gdańsku i w Warszawie. Z polskimi artystami współpracuje od wielu lat. Mieszka w Horsens-Jutlandia, w Danii.
kontakt: stationenls@gmail.com www.liliankunst.dk
Urszula Dulewicz – Od 2014 r. jest doktorantką na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2006 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W trakcie tej nauki studiowała również na Akademie der Bildende Künste Stuttgart oraz w Hochschule für Gestaltung und Kunst Basel (Szwajcaria). Jest finalistką II Triennale Sztuki Pomorskiej (Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2016 r.), Gdańskiego Biennale Sztuki (Gdańska Galeria Miejska, 2012 r.), VII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego (Muzeum Kresów w Lubaczowie, 2012 r.) oraz licznych międzynarodowych konkursów związanych głównie z tkaniną artystyczną. W swojej pracy twórczej wykorzystywała przede wszystkim technikę frotażu (prace przestrzenne i rysunki), batiku połączonego z koleżem oraz media odnoszące się do percepcji dotyku (m. in. alfabet Braille’a), kodowania i językoznawstwa. W najnowszych pracach podejmuje tematy związane z pojęciem męskości, stereotypami dotyczącymi męskości i rolą mężczyzny we współczesnym świecie.
https://udulewicz.wixsite.com/ulad
kontakt: u.dulewicz@wp.pl
Rose Ella Hatcher – Ukończyła University College of Art w Falmouth (licencjat z fotografii) w 2009 roku. Aktywna artystycznie, już w okresie studiów brała udział w wielu wystawach zbiorowych zdobywając nagrody. Następnie wystawiała swoje prace w ważniejszych galeriach takich miast jak Bristol, Londyn, Lorient (Francja) i oczywiście w Falmouth. Organizowała także wystawy promujące innych artystów, jak np.,, Art Extravaganza”, ,,Art at SOS”, ,, Scattered Art”. Kilka lat temu założyła Fish Factory Art Space w Falmouth, zostając dyrektorem tego ważnego ośrodka artystycznego. Rose, jako animatorka kultury, aktywnie działa organizując wystawy i koncerty, występy małych grup teatralnych, wieczory poetyckie, próby teatralne, muzyczne itd.
Rose jest rodowitą Kornwalijką. Mieszka i pracuje obecnie w Falmouth.
kontakt: fishfactoryarts@live.co.uk
Magdalena Nowak – Jest absolwentką ASP w Gdańsku. Zajmuje się rysunkiem, fotografią camera obscura, ilustracją. Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów.
Selected Prize – Gold Panda International Cartoon and Illustration Competition 2012 Excellent Prize – The Second Master Cup International Illustration Biennial Pekin 2011,
III Nagroda, brązowy medal (dział pies) – Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego Satyrykon 2008, The Honorary Prize Master Cup Inernational Cartoon and Illustration Biennial Pekin 2007, Excellent Prize The 2nd WINE Inernational Ivitation Cartoon Exhibition Pekin 2006, The Honorable Mention in BIRD2005 Pekin. Uczestniczyła w licznych wystawach w kraju i za granicą, zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych. W 2014 otrzymała Nagrodę Prezydenta Gdańska w dziedzinie kultury. Jej prace znajdują się m. in. w zbiorach Muzeum Sztuki Współczesnej Tajwan, Katalonia, Pekin i w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, Anglii.
Członek Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.
Jest rezydentką WL4-Przestrzeń Sztuki w Gdańsku.
wl4/magdalenanowak
kontakt: m.nowak.gdynia@gmail.com
Anna Sokolska – Malarka, rysowniczka, absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 2017 będzie obchodzić 25 lecie pracy twórczej. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2000 roku, laureatka międzynarodowych nagród w dziedzinie grafiki warsztatowej i rysunku satyrycznego, uczestniczka wielu konkursów, plenerów i wystaw w Polsce i za granicą.
Jurorka Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny „Jaka Będę”, członkini Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.
kontakt: anarosa@o2.pl
Elżbieta Tęgowska – Jest absolwentką PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku. Należy do ZPAP, do GTPS i do FillUpMeTin Association. Pracowała jako instruktor w Pałacu Młodzieży, publikowała teksty o sztuce, prowadziła galerię „na pietrze”, założyła i prowadziła ART@GDANSK GALLERY. Jest autorką i organizatorką projektów międzynarodowych, kuratorką wielu wystaw, rezydentką SSBONC Association we Francji. Była jurorką AyeAye Film Festival w Nancy.
Uprawia malarstwo i rysunek. Swoje prace wiele razy wystawiała w kraju i za granicą (Francja, Anglia, Dania, Litwa) zarówno na wystawach indywidualnych, jak i zbiorowych.
Kilkakrotnie przyznano jej Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska, dwukrotnie otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska. Była także nominowana do nagrody Splendor Gedanensis.
Jej biogram znajduje się w leksykonie Hübners ”Who is Who w Polsce”, a także ”Who is Who of European Women”.
kontakt: art.territories@gmail, elate3@wp.pl
www.noleftear.org