Wystawa plakatów na stulecie Bauhausu

Wystawa: 11.07.2019 — 21.07.2019

Miejsce: PURO Hotel, ul. Stągiewna 26, Gdańsk

Stulecie Bauhausu, które obchodzimy w tym roku, to okazja, którą dzięki magazynowi LABEL świętujemy z najlepszymi polskimi ilustratorami i plakacistami. Redakcja magazynu postanowiła uczcić urodziny szkoły, zapraszając polskich artystów plakatu do wykonania projektów inspirowanych stylem uczelni, w której to wykształciło się wielu wybitnych architektów, projektantów i artystów.

Autorzy plakatów:
Michał Batory, Paulina Daniluk, Ewelina Gąska, Joanna Gniady, Patryk Hardziej, Krzysztof Iwański, Paweł Jońca, Aleksandra Morawiak, Ola Niepsuj, Krzysztof Nowak, Andrzej Pągowski, Paweł Rafa, Dawid Ryski, Damian Skotzke, Katarzyna Stanny, Anna Światłowska, Tomasz Walenta, Kasia Walentynowicz, Mieczysław Wasilewski, Martyna Wójcik-Śmierska.

W ciągu roku plakaty będzie można oglądać podczas cyklu wystaw w hotelach sieci PURO Hotels. Pierwsza wystawa odbyła się w maju tego roku, w ramach Łódź Design Festival.

 

Terminy kolejnych wystaw:

Warszawa 15-30 czerwca 2019
Gdańsk 11-21 lipca 2019
Wrocław 6-19 sierpnia 2019
Poznań 28 września – 11 października
Kraków 12-27 października 2019

Inspirując się stylem Bauhausu i jego ideami, zaproszeni ilustratorzy stworzyli niepowtarzalne projekty: to dwadzieścia różnych temperamentów i odmiennych stylów, dwadzieścia różnorodnych spojrzeń na założenia tej wpływowej szkoły i na indywidualności, które ją tworzyły. Każdy plakat to osobna opowieść na temat bogatej historii (i teraźniejszości) Bauhausu. Razem tworzą one niezwykłą kolekcję, upamiętniającą wpływ Bauhausu na współczesne myślenie o projektowaniu i architekturze.

Ważny jest również aspekt charytatywny inicjatywy. Część zysków ze sprzedaży plakatów trafi bowiem do Stowarzyszenia Masław, w ramach którego działa inicjatywa Tu było, tu stało. Jej członkowie, od lat działają na rzecz ochrony zabytków, modernistycznego dziedzictwa i poprawy jakości przestrzeni miejskiej – edukując, publikując, prowadząc warsztaty i spacery miejskie.

ORGANIZATORZY WYSTAWY:

LABEL Magazine
PURO Hotels

PATRON:
BMW

PARTNER TECHNOLOGICZNY:
Canon

WSPIERAMY
Ty było, tu stało