Wystawa online: #artUNBOXING – Filip Ignatowicz

Wystawa: 01.06.2020, godz. 18:00

Wernisaż: 01.06.2020, godz. 18:00

2020-06-01 18:00:00 2020-06-01 19:00:00 Europe/Warsaw Wystawa online: #artUNBOXING – Filip Ignatowicz https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/wystawa-online-artunboxing-filip-ignatowicz/ Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Wystawa online: #artUNBOXING – Filip Ignatowicz
http://www.laznia.pl/wystawy/artunboxing-342/ | http://www.artunboxing.com
1.06-3.08.2020

Wernisaż odbędzie się 1 czerwca o 18.00 w formie live-streamingu na kanałach internetowych Facebook i Instagram Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA. Premiera pierwszego odcinka o 18.20!

Sztuka w przestrzeni wirtualnej z powodzeniem może korzystać z języka znanego już internautom. Projekt Filipa Ignatowicza, prezentowany przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA jako indywidualna wystawa online, pt. „#artUNBOXING” to video-performance dokamerowy stworzony specjalnie dla przestrzeni internetowej seriwsu YouTube. Na wystawę składa się seria dziesięciu prac. Wydarzenie potrwa od 1 czerwca do 3 sierpnia – w formule cotygodniowej, poniedziałkowej publikacji nowego odcinka.

W ramach wystawy „#artUNBOXING” zobaczyć będzie można obiekty związane m.in. z Łodzią Kaliską, Andym Warholem, KAWSem, Guerilla Girls i wieloma innymi artystami.

Jak przywołuje autor – prawdopodobnie, gdyby zliczyć wszystkie wyświetlenia, więcej osób widziało rozpakowanie iPhone’a na YouTube niż samych iPhone’ów w ogóle wyprodukowano. Nikt do tej pory nie próbował „otworzyć i rozpakować” na ekranie dzieła sztuki, a na pewno nie w formie swojego działania twórczego. Być może Ignatowicz stanie się trendsetterem „unboxingu” sztuki? Jak na razie zachęca do dzielenia się tym z użytkownikami sieci.
Koncepcja artUNBOXING powstała w 2014 roku (pierwotnie miało być to jednorazowe działanie transmitowane na żywo podczas festiwalu performance). Pierwszy odcinek (nigdy nieopublikowany w internecie) jako pilot do serii został zarejestrowany 12 listopada 2015 roku. Dzieła z serii realizowane były jako dwa zadania stypendialne ze środków dla twórców kultury Województwa Pomorskiego i jako część pracy doktorskiej na Wydziale Malarstwa ASP Gdańsk. Dopiero wystawa w ŁAŹNI jest pierwszym tak szerokim działaniem w ramach tego longtermowego projektu.

Obecna sytuacja zagrożenia epidemicznego i poszukiwania contentu kulturowego poza fizycznymi instytucjami kultury sprawiła, że ruszamy z projektem artUNBOXING na dedykowanym kanale YouTube i stronach ŁAŹNI.

Subskrybujcie kanał artUNBOXINGu!