Wystawa Dyplomów ASP – Wpis ukończony

Wystawa: 19.01.2018 — 04.02.2018

Wernisaż: 18.01.2018, godz. 18:00

Miejsce: Zbrojownia Sztuki, Targ Węglowy 6, Gdańsk

2018-01-18 18:00:00 2018-01-18 19:00:00 Europe/Warsaw Wystawa Dyplomów ASP – Wpis ukończony https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/wystawa-dyplomow-asp-wpis-ukonczony/ Targ Węglowy 6, Gdańsk, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Obrona pracy dyplomowej jest dla studentów jednym z najważniejszych momentów kilkuletniego procesu kształcenia. Jest jego punktem kulminacyjnym i równocześnie chwilą, w której przystępujący do obrony mają możliwość przedstawienia się jako artyści, projektanci – twórcy. Dzień obron jest Świętem dyplomantów i Uczelni – Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Dzięki przychylności i życzliwości JM Rektora ASP w Gdańsku – dra hab. Krzysztofa Polkowskiego, z wielką i nieukrywaną przyjemnością oraz w poczuciu satysfakcji powracamy do idei wystawy poświęconej prezentacji efektów kształcenia, wystawy zainicjowanej przed laty przez prof. Tomasza Bogusławskiego – ówczesnego Rektora Uczelni. Przedstawiamy pierwszą odsłonę prezentującą studenckie prace dyplomowe z roku akademickiego 2016/2017 gromadząc w jednym miejscu – Zbrojowni Sztuki, dzieła absolwentów wszystkich Wydziałów Uczelni.

Wpis został ukończony przez studentów, którzy niczym super-bohaterzy z plakatu wystawy, przez lata w obliczu napotykanych trudności i w poczuciu wypełniania misji kształtowania i rozwijania własnych zdolności, prezentują swoją kreatywność i najlepiej rozumianą zaradność, nierzadko doceniani najważniejszymi nagrodami zdobywanymi w kraju i poza jego granicami.

„Wpis ukończony” sięga idei wystawy cyklicznej, której formułę modelować będą kolejni jej bohaterzy – studenci i przyszli absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

 

Wystawa będzie czynna w godz. 12:00-18:00.