Wnętrze Pejzażu – Alicja Kubicka

Czas: 19.02.2016, godz. 18:00

Miejsce: Galeria FLOWart, ul. Tandeta 1, Gdańsk

2016-02-19 18:00:00 2016-02-19 19:00:00 Europe/Warsaw Wnętrze Pejzażu – Alicja Kubicka https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/wnetrze-pejzazu-alicja-kubicka/ Galeria FLOWart, ul. Tandeta 1, Gdańsk Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

plakat_kubicka

Wernisaż: 19.02.2016, godz. 18:00
Miejsce: Galeria FLOWart, ul. Tandeta 1, Gdańsk

Obrazy, obiekty.
Wystawa dotyczy przestrzeni, która jest nieograniczona, przez co ograniczająca i zniewalająca człowieka, który jest w obrazach niewidoczny, obecny jedynie w domyśle.
Kubicka (studentka IV roku malarstwa na ASP w Gdańsku) w tradycyjny, malarski sposób drąży temat pejzażu powstałego na podstawie obserwacji podobnej do tej zaproponowanej nam przez Antonioniego w filmie ‘Powiększenie’. Wielkie, pozornie otwarte formy krajobrazu przedstawia w karykaturalnym przybliżeniu dezorientującym odbiorcę, pomimo realistycznego przedstawiania sytuacji. Pobocznym więc tematem wystawy jest jednoczesna zamkniętość i otwartość pejzażu przedstawiana w postaci, z jednej strony – rozbuchanych kolorystycznie wielkich płócien o bogatej malarskiej materii, z drugiej – zamglonych przestrzeni zawartych w małych drewnianych pudełkach.

Tuż po wernisażu w Galerii FLOWart Alicja Kubicka zaprasza na finisaż projektu Głęboka Woda, w którym brała udział. Finisaż, który będzie prezentacją powstałych w trakcie projektu prac, odbędzie się o 19:00 w Gdańskiej Galerii Miejskiej przy ul. Piwnej 27/29.

Prace Alicji Kubickiej możecie zobaczyć także u nas klikając tu.