Wernisaż Moniki Matsumoto / Podróż Technologiczna

Wystawa: 26.10.2020 — 25.11.2020

Wernisaż: 25.10.2020, godz. 19:00

Miejsce: AïOLI, ul. Partyzantów 6, Gdańsk

2020-10-25 19:00:00 2020-10-25 20:00:00 Europe/Warsaw Wernisaż Moniki Matsumoto / Podróż Technologiczna https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/wernisaz-moniki-matsumoto-podroz-technologiczna/ Partyzantów 6, Gdańsk, Polska Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

#AioliFriends wpisujcie w kalendarze tę datę!🔥
25 października, o godz. 19:00, na pierwszym piętrze kantyny odbędzie się wernisaż wystawy Moniki Matsumoto⚡️
Wystawa „Podróż Technologiczna” zainspirowana industrialnymi wnętrzami AïOLI Gdańsk jest swoistą podróżą w czasie i przestrzeni. Będzie można obejrzeć prace od wielkoformatowych techno obrazów które malowała w Londynie, przez księżycowe i marsjańskie krajobrazy Japonii. Nie zabraknie również gwiezdnych akcentów jak rój meteorytów i człowiek uwikłany w technologii. Wszystko to w imprezowym klimacie górnego piętra restauracji i trochę z przymrużeniem oka.

Monika Matsumoto tworzy i działa w Trójmieście od ponad 10 lat. Jej prace o futurystycznym charakterze i precyzyjnym wykończeniu wpisują się w nowoczesne wnętrza. Tworzy obrazy, instalacje, kolaże cyfrowe ze zdjęć swoich projektów. Inspiracje odnajduje w naturze i technologii poszukując drogi na harmonijne współdziałanie we współczesnym świecie.

Doświadczenie w pracy z tkaniną zdobywała w Anglii pracując w Londynie w firmach realizujących projekty scenografii teatralnych, filmowych, pokazów mody, wystroju wnętrz. W Polsce studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu kierunek Ochrona Dóbr Kultury, spec. Konserwatorstwo i przez wiele lat po studiach pracowała jako konserwator zabytków architektury w Gdańsku, Malborku, Krakowie. Ukończyła również Gdańską szkołę projektowania i szycia odzieży. Obecnie działa kreatywnie w swojej pracowni Decoded1Studio w której projektuje obrazy, obiekty, kostiumy oraz upcyklinguje ubrania.
Po wernisażu możesz zakupić dzieła Moniki.

Kontakt do artysty:
IG: https://www.instagram.com/mondecoded/?hl=en
FB: /MatsumotoMonika
Prace Moniki możecie oglądać w AïOLI, na pierwszym piętrze kantyny, do 25 listopada.
Wydarzenie realizowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie sytuacji epidemicznej.