Wdzięczność

Wystawa: 09.05.2020 — 27.05.2020

Wernisaż: 08.05.2020, godz. 19:00

Miejsce: Sztuka wyboru, ul. J. Słowackiego 19, Gdańsk

2020-05-08 19:00:00 2020-05-08 20:00:00 Europe/Warsaw Wdzięczność https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/wdziecznosc/ Sztuka Wyboru, Słowackiego, Gdańsk, Polska Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Wystawa prac z projektu „Wdzięczność” Tamary Pieńko i Alicji Długołęckiej
I piętro Sztuki Wyboru

Zapraszamy na pokaz projektu „Wdzięczność”.

To połączenie obrazu, który powstawał podczas indywidualnych spotkań z kobietami, rejestrując cielesność w trakcie sesji fotograficznych (Tamara Pieńko) tym samym odkrywając granice wyznaczone poprzez uważne rejestrowanie własnych emocji oraz rozmowy (Alicja Długołęcka), które odsłaniały intymne historie i pozwalały na głębsze odczuwanie doświadczanych emocji.

Czym jest Twoje ciało ? Z czym przychodzisz do siebie, do innych, do tych, od których wolałabyś się odsunąć, oddzielić i do tych, z którymi pragniesz bliskości?
Kim jest to ciało, które dotykasz podczas kąpieli, które widzisz w lustrze, ubierasz, na które patrzysz każdego dnia z perspektywy wysokości swojej cielesnej głowy swoimi równie cielesnymi oczami? Kim jest to ciało, które dotyka drugiego ciała?
Gdzie wyznaczasz granice pomiędzy ja a ono − ciało
może wcale nie ma granic, a może wyrósł pomiędzy wami jakiś mur, przez który trudno ci się przebić. To ważne, co myślisz teraz o swoim ciele… Być może z tych myśli wynika to, jak je traktujesz.
Fragment tekstu z projektu Wdzięczność.
Autor, dr Alicja Długołęcka.