WARSZTATY Sztuka Mody – Szkoła Wiosenna

Czas: 14.04.2018 — 13.05.2018

Miejsce: Pracownia Sztuki Mody, Wielka Zbrojownia ASP, ul. Targ Węglowy 6, Gdańsk

Terminy:  14-15.04.2018, 28-29.04.2018, 12-13.05.2018

Program Warsztatów Kreatywnych „Sztuka Mody – Szkoła Wiosenna” stanowi połączenie zajęć teoretycznych prowadzonych przez kadrę akademicką i ekspertów z branży modowej oraz marketingowej z praktycznymi warsztatami w zakresie projektowania i szycia elementów ubioru, projektowania graficznego i szeroko rozumianej komunikacji wizualnej związanej z prezentacją produktu.

Warsztaty Kreatywne „Sztuka Mody – Szkoła Wiosenna” kierujemy do osób, które chcą:

– realizować swoją karierę w branży Fashion,

– przejść z doświadczonymi praktykami przez proces tworzenia ubioru, i odszyć wybrane projekty,

– poznać współczesne trendy,

– dowiedzieć, jak prezentować i sprzedawać projekty i produkty w przestrzeni wirtualnej i rzeczywistej, zwiększając tym samym siłę przebicia marki modowej na rynku,

– zrozumieć zasady, które rządzą branżą modową,

– stać się bardziej konkurencyjne na rynku pracy.

Profil uczestnika

Osoby, które ukończyły 18 rok życia i są związane z branżą kreatywną, chcące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zarządzania marką modową i komunikacji produktów z branży odzieżowej. W trakcie rekrutacji istotne będzie posiadanie dorobku artystycznego i/lub projektowego, potwierdzającego przynależność do zakładanej przez organizatorów grupy docelowej.

Liczba uczestników: 20 osób

Założenia projektu

Uczestnicy tworzą projekty w oparciu o jedno zagadnienie tematyczne. Praca prowadzona jest w dwóch grupach, a każda z nich posiada swojego mentora. Projekty mają zostać zaprojektowane oraz odszyte przez uczestników, przy wsparciu prowadzących wykonają je w przestrzeni Pracowni Sztuki Mody. Finałem projektu będzie ich zaprezentowanie podczas konferencji „Sztuka Mody”.

Program kursu opiera się na dwóch modułach:

– Projektowanie elementów – kolekcji,

– Strategia komunikacji produktu (marketing i visual merchandising).

Harmonogram

Planowana liczba godzin dydaktycznych kursu to 48 h. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie: http://sztukamody.pl/szkola-wiosenna#harmonogram

 

Rekrutacja: Warunki uczestnictwa w Szkole Wiosennej dostępne są na: http://sztukamody.pl/szkola-wiosenna#rekrutacja