W czarownych krainach barw | malarstwo Anny Tylki

Wystawa: 15.07.2021 — 03.08.2021

Wernisaż: 14.07.2021, godz. 18:00

Miejsce: Dworek Sierakowskich, ul. Józefa Czyżewskiego, Sopot

2021-07-14 18:00:00 2021-07-14 19:00:00 Europe/Warsaw W czarownych krainach barw | malarstwo Anny Tylki https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/w-czarownych-krainach-barw-malarstwo-anny-tylki/ Galeria "Dworek Sierakowskich", Józefa Czyżewskiego, Sopot, Polska Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na nową wystawę stacjonarną. Od 14 lipca w dworkowej Galerii Sztuki prezentujemy malarstwo Anny Tylki – artystki urodzonej w Krakowie, Członkini Związku Artystów Plastyków okręgu krakowskiego i od lat mieszkającej oraz tworzącej w Rabce-Zdrój malarki. Autorka wielobarwnymi kreacjami inspirowanymi światem przyrody wprowadzi nas w atmosferę baśni.

Malowane techniką olejną obrazy artystki, to przestrzeń idealistyczna, kojarząca się ze snami, baśniami. Odrzucenie studiowanych z natury kompozycji, poszukiwanie rozwiązań formalnych by połączyć zjawiska przeciwstawne pozbawione ram proporcji czy grawitacji.
Światy, które kreuje tworzone są z wyobraźni i instynktownie. To płótna gęste, pełne kolorów, optymizmu wyśnione wizje. Utkane są fauną i florą za pomocą zmieniającego się jak w kalejdoskopie koloru z chęcią uchwycenia na płótnie tętniącego życiem roślin, zwierząt i postaci rajskiego ogrodu.

Niezwykle barwna i fantazyjna twórczość Anny Tylki to ucieczka od rzeczywistości w krainy pełne słońca, radości, intensywnych barw, młodości i urody, jest próbą zatrzymania ulotnych chwil tęskliwego świata dzieciństwa, utraconego raju, marzenia sennego czy baśniowego świata jej wyobrażeń.

Na wernisaż i spotkanie z Anną Tylką zapraszamy w środę, 14 lipca o godz. 18.00.

Galeria czynna jest codziennie w godzinach 12.00-18.00.