Tamara Pieńko i Alicja Długołęcka „Wdzięczność” | wystawa

Wystawa: 08.08.2020 — 23.08.2020

Wernisaż: 07.08.2020, godz. 19:30

2020-08-07 19:30:00 2020-08-07 20:30:00 Europe/Warsaw Tamara Pieńko i Alicja Długołęcka „Wdzięczność” | wystawa https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/tamara-pienko-i-alicja-dlugolecka-wdziecznosc-wystawa/ Sztuka Wyboru, Słowackiego, Gdańsk, Polska Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Wystawa prac z projektu „Wdzięczność” Tamary Pieńko i Alicji Długołęckiej
I piętro Sztuki Wyboru

specjalne spotkanie z Autorkami projektu: 09.08.2020 o 13:00

Zapraszamy na pokaz projektu „Wdzięczność”.

To połączenie obrazu, który powstawał podczas indywidualnych spotkań z kobietami, rejestrując cielesność w trakcie sesji fotograficznych (Tamara Pieńko) tym samym odkrywając granice wyznaczone poprzez uważne rejestrowanie własnych emocji oraz rozmowy (Alicja Długołęcka), które odsłaniały intymne historie i pozwalały na głębsze odczuwanie doświadczanych emocji.

„Czym jest Twoje ciało ? Z czym przychodzisz do siebie, do innych, do tych, od których wolałabyś się odsunąć, oddzielić i do tych, z którymi pragniesz bliskości?
Kim jest to ciało, które dotykasz podczas kąpieli, które widzisz w lustrze, ubierasz, na które patrzysz każdego dnia z perspektywy wysokości swojej cielesnej głowy swoimi równie cielesnymi oczami? Kim jest to ciało, które dotyka drugiego ciała?
Gdzie wyznaczasz granice pomiędzy ja a ono − ciało
może wcale nie ma granic, a może wyrósł pomiędzy wami jakiś mur, przez który trudno ci się przebić. To ważne, co myślisz teraz o swoim ciele… Być może z tych myśli wynika to, jak je traktujesz.”
Fragment tekstu z projektu Wdzięczność.
Autor, dr Alicja Długołęcka.