Wystawa:
01.10.2020 — 10.10.2020
Wernisaż: 30.09.2020, godz. 18:00
Miejsce: Plama Gdański Archipelag Kultury, ul. Pilotów 11, Gdańsk
Tytuł wystawy odnosi się do stosowanej przez artystę techniki łączącej obraz i słowo w jednym na zasadzie wizualnego współistnienia. Dostrzegając jednoczesność procesów zachodzących w samym akcie tworzenia oraz tym, co przynosi życie, Łopaciński świadomie i konsekwentnie doprowadza do synergii obu tych obszarów na płaszczyźnie dzieła.
Na wystawie zobaczymy najnowsze prace artysty oraz przykłady jego wcześniejszych realizacji podejmujących ten temat.
Przygotowywany pokaz wiąże się z jubileuszem 20-lecia pracy artystycznej.
Przemysław Łopaciński – urodzony w 1971 roku w Gdańsku. Absolwent i wykładowca na Wydziale Malarstwa gdańskiej ASP, gdzie od 2015 roku prowadzi pracownię Rysunku Multimedialnego.
Dyplom w 2000 roku w pracowni prof. Romana Gajewskiego. W latach 2012-2016 prodziekan Wydziału Malarstwa. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2017 roku. Obecnie pracuje na stanowisku prof. ASP i jest kierownikiem Katedry Rysunku.
Artysta sztuk wizualnych: malarz, rysownik, twórca obiektów przestrzennych i instalacji multimedialnych. Inicjator, kurator i organizator kilkunastu wystaw zbiorowych. W dorobku ma ponad 100 pokazów autorskich i grupowych w kraju i zagranicą, między innymi w Turcji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Ukrainie, Finlandii, Rumunii i Tajwanie. Uczestnik i laureat konkursów krajowych i międzynarodowych oraz stypendysta Miasta Gdańska. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech i Francji.
Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:00, do 10 października.
Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym, wszystko odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Prosimy o stosowanie się do nich oraz o wyrozumiałość.