Superhero – Natalia Woźniak

Wystawa: 08.03.2019, godz. 18:00

Wernisaż: 08.03.2019, godz. 18:00

Miejsce: Dom sztuki GAK, ul. Stryjewskiego 25, Gdańsk

2019-03-08 18:00:00 2019-03-08 19:00:00 Europe/Warsaw Superhero – Natalia Woźniak https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/superhero-natalia-wozniak/ Dom sztuki GAK, ul. Stryjewskiego 25, Gdańsk Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Zapraszamy na otwarcie wystawy Natalii Woźniak zatytułowanej „Superhero”.

Projekt ,,Superhero” to fotograficzna instalacja składająca się z 24 obrazów, opakowanych w sposób charakterystyczny dla miejsca, w którym powstały.

Projekt opowiada o niezwykłej i często niedocenianej sile fizycznej i psychicznej kobiet. Poprzez umieszczenie fotografii w foliowych workach autorka zwraca uwagę na uprzedmiotowienie kobiet: “Odmawia się nam sprawczości, jesteśmy postrzegane z zewnątrz, a nasza świadomość, nasze myśli i uczucia są całkowicie pomijane.
Kobieta staje się tylko elementem, przedmiotem.

,,Narzekamy na ból pleców kiedy siedzimy za długo przy swoich komputerach. Marudzimy, kiedy musimy czekać na autobus dłużej niż 5 minut i nie doceniamy, że po pracy mamy jeszcze siłę na długie spacery z rodziną. Najbardziej marzy nam się praca od 8 do 15 oczywiście, od poniedziałku do piątku. Bo jak to, pracować w weekend? Nie lubimy kiedy się nam rozkazuje, bo przecież jesteśmy wolnymi ludźmi. Dlaczego ktoś ma nas do czegoś zmuszać? Co z sytuacją, kiedy to los jest Twoim ‘szefem’ i dochodzi do momentu, w którym musisz odłożyć wszystkie swoje marzenia w szary kąt. Kiedy stajesz się przedmiotem, a nikt nie docenia siły którą wkładasz w codzienne życie. Doceniajmy.

Projekt prezentowany był na:
Wystawa ,,Same baby” 24.01.2018 , Studio 57
Wystawa ,,Metropolitanka” 9-18.02.2018 CSW Łaźnia

Natalia Woźniak – artystka fotografik, studentka Fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Od dziesięciu lat rozwija miłość do fotografii. Przechodzi przez życie ze swoimi ideałami nie zważając na trendy i „wymogi społeczeństwa”. Posiada osobistą wizję życia i bezustannie dąży do jej realizacji.