SPOTKANIE Carmen Einfinger „Zapach koloru”

Czas: 16.09.2016, godz. 18:00

Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk

2016-09-16 18:00:00 2016-09-16 19:00:00 Europe/Warsaw SPOTKANIE Carmen Einfinger „Zapach koloru” https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/spotkanie-carmen-einfinger-zapach-koloru/ Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

carmen-einfinger-zapach-koloru

Czas: 16.09.2016, godz. 18:00
Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk

Zapraszamy mieszkańców Dolnego Miasta oraz wszystkich zainteresowanych sztuką w przestrzeni publicznej na spotkanie z artystką i konsultacje społeczne, dotyczące realizacji na skwerku przy ulicy Dolnej, pracy Carmen Einfinger „Zapach koloru”.

Galeria Zewnętrzna Miasta Gdańska to projekt artystyczny dla gdańskiej dzielnicy Dolne Miasto, realizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA od 2005 roku. Współdziałając w zakresie wieloletniego planu rewitalizacyjnego, instytucja kultury wspiera proces transformacji społecznej i architektonicznej dzielnicy.

Na projekt składa się międzynarodowy konkurs mający na celu stworzenie kolekcji trwałych dzieł sztuki w przestrzeni miejskiej. Dotychczas zostało zrealizowane pięć obiektów artystycznych w przestrzeni Dolnego Miasta.

Obecnie trwają pracę nad dokumentacją techniczną dwóch kolejnych: „Wódz huśtawka” autorstwa Fernando Sancheza Castillo i „Zapach koloru” Carmen Einfinger. W czasie spotkania z artystką zainteresowani będą mogli zapoznać się z ideą projektu, a także wyrazić swoje opinie czy sugestie odnośnie planowanej realizacji.

Carmen Einfinger – brytyjsko-amerykańska artystka zamieszkała w Nowym Jorku. Jest z wykształcenia malarką, ale od samego początku do tworzenia dzieł malarskich używa różnych materiałów i obiektów. Autorka prac (obrazów, rzeźb i performance) w przestrzeni miejskiej w Nowym Jorku, Pekinie, Tajwanie i we Włoszech. W swoich działaniach angażuje w proces twórczy społeczności lokalne. Prace Einfinger, czerpią z obfitości różnorodnych kultur i stylów, ukazując osobistą wizję i realizując szeroki wachlarz jej wizualnych i konceptualnych idei. Największą inspiracją były dla niej liczne podróże do Europy i Azji, które skłoniły ją do przełamania konwencji obowiązujących w tworzeniu sztuki. Otrzymała I nagrodę w III edycji konkursu GZMG w 2009 roku.