Śmieję się, aż zasnę / wernisaż wystawy ilustracji

Wystawa: 03.03.2019 — 31.03.2019

Wernisaż: 02.03.2019, godz. 19:00

Miejsce: Kolonia Artystów, Al. Grunwaldzka 51, Gdańsk

2019-03-02 19:00:00 2019-03-02 20:00:00 Europe/Warsaw Śmieję się, aż zasnę / wernisaż wystawy ilustracji https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/smieje-sie-az-zasne-wernisaz-wystawy-ilustracji/ Kolonia Artystów, aleja Grunwaldzka, Gdańsk, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Druga, może trzecia nad ranem. Nie śpię – rysuję. Dedlajn wisi nad głową. Piję kawę, taką z tych mocniejszych. Która to już? Kartka, ołówek, komputer. Szukam, szukam pomysłów. Głuchą ciszę bezczelnie łamie przejeżdżający tramwaj. Pierwszy dzienny, czyli jest już piąta. Tworzę. Nocna zmiana przeterminowana. Znowu. A można było prościej – ludzie właśnie pędzą do pracy. Bywa, że im tego zazdroszczę. Normalne życie? Śmieję się głośno, do siebie się śmieje, z siebie w sumie też. Śmieję się, aż zasnę.


Ilustracja. Za bardzo artystyczna na rzemiosło, za mocno komercyjna na sztukę. Stoi gdzieś pomiędzy. Jak wyglądają codziennie życie i praca ilustratorów? Dlaczego wybrali taką drogę? Jakie są ich plany, co z marzeniami? Czy są szczęśliwi?

Na te pytania spróbuje odpowiedzieć siedmioro ilustratorek i ilustratorów:
Pola Augustynowicz
Joa Bart
ilustraDORA
Ola Szmida
Łukasz Drzycimski
Grzegoż Myćka
Olek Pujszo

Zapraszamy na wernisaż wystawy ilustracji w Kolonia Artystów! Wystawa potrwa do końca marca.