„Plakaty” Karoliny Podoskiej oraz „Malarstwo” Anny Warenik-Gabbiani.

Wystawa: 17.02.2021 — 28.03.2021

Miejsce: Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot

Od 17 lutego Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na nową wystawę stacjonarną. Zaprezentujemy dwie tematycznie i stylistycznie odmienne ekspozycje: „Plakaty” Karoliny Podoskiej oraz „Malarstwo” Anny Warenik-Gabbiani.

Karolina Podoska, absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku i aktualnie doktorantka tej uczelni, w swoich pracach lubi łączyć różne elementy ekspresji: ręczny rysunek, malarski gest czy fotografię. To powoduje, że każdy nowy projekt jest dla Niej twórczą przygodą i nowym wyzwaniem. Na wystawie w dworku autorka prezentuje plakaty mówiące o kulturze, sztuce i tematach współczesnych, które powstały w ubiegłym roku.

Malarka Anna Warenik-Gabiani, również absolwentka gdańskiej ASP, doskonaliła swój warsztat w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego. Studiowała także sztuki wizualne w Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie, gdzie obecnie mieszka. W swoich obrazach artystka odnosi się do świata natury, jej form, kształtów, delikatności i jej ulotności. Inspiruje Ją piękno, doskonałość kwiatów i roślin, ich kolorystyka, naturalna symetria. W Jej pracach odnajdziemy harmonię i rytm, a także subtelne emocje, którymi autorka ożywia swoje obrazy.

Ekspozycje można oglądać w dworkowej Galerii Sztuki w dni powszednie:
poniedziałek-środa i piątek w godzinach 12.00-16.00, a w czwartek w godzinach 13.00-18.00. Wystawa potrwa do 28 marca br.

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpiecznego zwiedzania Galerii Sztuki w Dworku Sierakowskich: https://bit.ly/39zKQwm

Wstęp bezpłatny.
Zapraszamy!

WYSTAWA ON-LINE – kliknij tu