Patagonia – Dwa parki: Los Glaciares i Torres del Paine – wystawa Krzysztofa Kasprzyka

Wystawa: 09.06.2021 — 06.07.2021

Miejsce: Dworek Sierakowskich, ul. Józefa Czyżewskiego, Sopot

Odkrywanie Patagonii to zanurzanie się w pierwotności Ziemi, w jej smakach i zapachach. Wsłuchiwanie się w jej tętno, czując jakie jest ono zgodne z naszym. To jedno z nielicznych już miejsc na świecie, gdzie można uchwycić granicę przenikania człowieka, z jego wytworami, w naturę. Jeszcze jest przepięknie dziko, dojmująco rozlegle i pokornie.

Krzysztof Kasprzyk

 

Od 9 czerwca zapraszamy do dworkowej Galerii Sztuki na wystawę prac Krzysztofa Kasprzyka. Podróżnik, poeta, dziennikarz i fotograf zabiera nas do odległej Patagonii, którą wielokrotnie eksplorował w czasie ostatniej dekady. Patagonia to miejsce niezwykłe, gdzie surowe krajobrazy górskie i lodowcowe przeplatają się z pejzażem obfitującym w rozległe jeziora i rwące rzeki. K. Kasprzyk portretuje cuda natury w dwóch Parkach Narodowych znajdujących się na tym obszarze. Argentyński Los Glaciares – park lodowców w 1981 roku wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chilijski Torres Del Paine zawdzięcza swoją sławę krajobrazom ze strzelistymi, granitowymi wieżami łańcucha Cordillera del Paine i wodnymi akwenami jak Lago Pehoe, w którego turkusowych, spokojnych wodach odbijają się dostojne górskie szczyty.

Fotografie Krzysztofa Kasprzyka eksponowane będą do 6 lipca 2021 r. Na finisaż wystawy „Patagonia – Dwa parki: Los Glaciares i Torres del Paine” zapraszamy w środę 30 czerwca, o godz. 18.00.

Galeria czynna będzie codziennie w godzinach 12.00-18.00.

Wstęp wolny.

 

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpiecznego zwiedzania Galerii Sztuki w Dworku
Sierakowskich: https://bit.ly/2Rp2750