Nowy design szyldów | spotkanie z Traffic Design i ASP Gdańsk

Czas: 24.05.2018, godz. 18:00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

2018-05-24 18:00:00 2018-05-24 19:00:00 Europe/Warsaw Nowy design szyldów | spotkanie z Traffic Design i ASP Gdańsk https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/nowy-design-szyldow-spotkanie-z-traffic-design-i-asp-gdansk/ Długi Targ 39/40, Gdańsk, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

24 maja 2018 o godzinie 18:00 w Instytut Kultury Miejskiej odbędzie się spotkanie „Nowy design szyldów”, czyli prezentacja prac Traffic Design oraz studentów Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku (wydział grafiki prowadzony przez Anitę Wasik) wraz z dyskusją na temat związku typografii i jakości miejskiej przestrzeni z udziałem m.in. Jacka Wielebskiego, Anity Wasik, Joanny Czaplewskiej, Dariusza Słodkowskiego i Kariny Rembiewskiej. Wstęp wolny.

Pracownia Projektowania dla Kultury z Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zaprezentuje efekty zadania polegającego na redesignie szyldów wybranych gdańskich sklepów i punktów usługowych. Zadanie to było realizowane z inicjatywy Biura Prezydenta Ds. Kultury, a projektanci mogli konsultować swoje projekty z przedstawicielami Działu Użytkowania Przestrzeni Publicznej (Dariuszem Słodkowskim i Piotrem Smolnickim) tak, by były one zgodne z nową uchwałą krajobrazową. Jacek Wielebski ze stowarzyszenia Traffic Design podzielił się ze studentami swoim doświadczeniem w kwestiach technologicznych i nie tylko, a nad pracami czuwały prowadzące pracownię – Anita Wasik i Joanna Czaplewska. Efekty pokazują, że czasami nawet niewielkim nakładem sił i środków, można stworzyć estetyczne szyldy, które doskonale wpisują się w tkankę miejską.

W trakcie prezentacji o swoich pracach opowiedzą: Paulina Kozicka, Agnieszka Antonowicz, Anna Tatar, Kamila Jasińska, Hanna Kmieć, Katarzyna Cichosz, Olga Lewandowska.