Noc Muzeów w Muzeum Sopotu

Czas: 18.05.2019, godz. 19:00

Miejsce: Muzeum Sopotu, Księcia Józefa Poniatowskiego 8, Sopot

2019-05-18 19:00:00 2019-05-18 20:00:00 Europe/Warsaw Noc Muzeów w Muzeum Sopotu https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/noc-muzeow-w-muzeum-sopotu/ Księcia Józefa Poniatowskiego 8, Sopot, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Otwarcie nowej wystawy, oprowadzanie kuratorskie, pokaz mody z lat 30. XX wieku, konkurs z nagrodami, warsztaty dla rodzin z dziećmi i inne atrakcje czekają na odwiedzających Muzeum Sopotu podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Zapewniamy, że tej wyjątkowej nocy nikt nie będzie się nudzić! Start o godzinie 19.00.

W Noc Muzeów, 18 maja, goście Muzeum Sopotu przeniosą się w lata 30. XX wieku. W podróż do przedwojennego kurortu zabierze nas wystawa Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie, poświęcona sytuacji w Sopocie w ostatnim sezonie letnim przed wybuchem II wojny światowej. Wernisaż rozpocznie  o godz. 19.00. Będzie to okazja do obejrzenia wyjątkowych archiwaliów z lat 30., wśród których nie zabraknie zdjęć lotniczych ukazujących panoramę Sopotu, plażowiczów, molo, a także plakatów i okładek broszur z tego okresu czy korespondencji z 1939 r. W klimat dawnego kurortu wprowadzać będą również fragmenty filmów kinowych, kroniki oraz muzyka z lat 30., a ponadto prezentacje mody plażowej, sportowej i wieczorowej.

Atmosferę epoki przypomni specjalny pokaz mody z lat 30. w wykonaniu grupy rekonstrukcji historycznej Bluszcz. Rozpocznie się on o godz. 20.00 w ogrodzie Muzeum Sopotu.

W godz. 21.00–22.00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Będzie to doskonała okazja do szczegółowego poznania ekspozycji, wysłuchania wielu ciekawostek historycznych oraz porozmawiania z kuratorem wystawy.

W Noc Muzeów dzieci i dorośli będą mogli wziąć również udział w konkursie z nagrodami. Ukryte w karcie zadań hasła odkryją tajemnice muzeum i pozwolą lepiej przyjrzeć się prezentowanej wystawie.

Tego wieczoru odbędą się także warsztaty mody dla najmłodszych Stroję się oraz dostępny będzie kącik artystyczny dla dzieci. W specjalnie przygotowanej pracowni będzie można skorzystać z materiałów plastycznych do stworzenia wybranego elementu stroju z epoki.

Wydarzenia organizowane przez Muzeum Sopotu w ramach Nocy Muzeów zakończą się zaplanowanymi na godz. 23.00 losowaniem zwycięzców konkursu i wręczeniem nagród.

Noc Muzeów w Muzeum Sopotu potrwa od godz. 19.00 do północy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

fot. GHR Bluszcz i Muzeum Sopotu