Nie/prawdziwe zdjęcia. Jak fotografia kształtuje rzeczywistość.

Czas: 06.05.2020, godz. 19:00

2020-05-06 19:00:00 2020-05-06 20:00:00 Europe/Warsaw Nie/prawdziwe zdjęcia. Jak fotografia kształtuje rzeczywistość. https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/nie-prawdziwe-zdjecia-jak-fotografia-ksztaltuje-rzeczywistosc/ Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Zapraszamy serdecznie na webinar!
Tym razem zabierzemy Cię w świat fotografii. I to fotografii wyjątkowej – tworzonej w trakcie kryzysów humanitarnych.

Czy zdjęcie może odbierać godność?
Czy zdjęcia pokazują prawdziwy świat?
Czy każde zdjęcie można opublikować?
Jak zdjęcia, które oglądamy w social mediach, podręcznikach, reklamach kształtują nasze poglądy i nasze wyobrażenie o świecie?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie dzięki dwóm osobom, które przyjęły nasze zaproszenie: Katarzynie Prokopowicz i Filipowi Skrońcowi.

Dwa słowa o nich:
Katarzyna Prokopowicz – kulturoznawczyni zajmująca się wizualnością i tym, jak obrazy kształtują nasze wyobrażenia i codzienne narracje. Kierowniczka Zespołu Komunikacji w Polskiej Akcji Humanitarnej.

Filip Skrońc – dokumentalista eksperymentujący. Pisze, robi zdjęcia i tworzy krótkie formy video. W swojej pracy stara się łączyć poetycki reportaż z brudnym realizmem. Współzałożyciel RATS Agency oraz autor książki „Nie róbcie mu krzywdy”, która na początku roku ukazała się nakładem wydawnictwa Czarne.

ZAPISY NA WEBINAR:
https://pah.clickmeeting.pl/nie-prawdziwe-zdjecia/register

Organizatorzy: Szkoła Humanitarna