Narracja. Dr Robert Dolewski wykład otwarty

Czas: 20.11.2019, godz. 17:00

Miejsce: Patio ASP, Targ Węglowy 6, Gdańsk

2019-11-20 17:00:00 2019-11-20 18:00:00 Europe/Warsaw Narracja. Dr Robert Dolewski wykład otwarty https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/narracja-dr-robert-dolewski-wyklad-otwarty/ Targ Węglowy 6, 80-836 Gdańsk, Polska Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Zapraszamy na drugi z serii wykładów filozofii sztuki, przygotowanych przez Dr Roberta Dolewskiego, pt. „NARRACJA – czyli Gump, Supertramp i pewien raper o tożsamości współczesnego człowieka.

***Wykład otwarty dla szerokiej publiczności, nie tylko dla studentów ASP***

Współczesny człowiek staje przed wyzwaniem ciągłego rozwoju oraz ustawicznego weryfikowania siebie wobec zmiennej rzeczywistości społecznej, rynkowej i kulturowej. Coraz częściej mówi się też o tym, że warunkiem zawodowego i osobistego sukcesu jest autokreacja; świadome tworzenie własnego wizerunku – snucie opowieści o „najlepszej wersji siebie”. Jednocześnie współczesne prądy umysłowe, takie jak psychoanaliza czy postmodernizm kwestionują jedność i trwałość ludzkiego podmiotu jak również demistyfikują „wielkie narracje” scalające dotychczas kulturę Zachodu… Czy sięgając do zachodniej tradycji filozoficznej jesteśmy w stanie jeszcze doszukać się wskazówek pozwalających odnaleźć własną tożsamość w coraz szybciej zmieniającym się świecie?
W jaki sposób w odpowiedzi na to pytanie mogą pomóc nam; postać Forresta Gumpa, zapiski Alexandra Supertrampa oraz pewien raper (raperzy)?

Dr Robert Dolewski, od wielu lat zajmuje się działaniami popularyzatorskimi łączącymi filozofię i sztukę. Na polu dydaktycznym współpracuje z takimi instytucjami jak gdańska Akademia Sztuk Pięknych oraz Instytut Kultury Miejskiej.