Moda. Skrojona na miarę nowych czasów.

Czas: 07.05.2020, godz. 17:00

2020-05-07 17:00:00 2020-05-07 18:00:00 Europe/Warsaw Moda. Skrojona na miarę nowych czasów. https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/moda-skrojona-na-miare-nowych-czasow/ Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

7 maja podczas spotkania online „Moda. Skrojona na miarę nowych czasów” wraz z Bartkiem Ladra – Elementy, Szymonem Machnikowskim – Vogue i Magdaleną Płonką porozmawiamy o etycznej modzie w nowym kontekście. Czy obecny kryzys możemy traktować jako szansę? Rozmowę o wyjątkowych czasach wielkiej niepewności poprowadzi Dorota Cząstka.

Ogromne zmiany jakie zachodzą na świecie nie omijają branży modowej. Już teraz rynek przechodzi strukturalne zmiany. Mamy do czynienia z początkiem zupełnie nowych realiów. Pandemia wpływa nie tylko na zachowania i preferencje konsumentów, w obliczu globalnego kryzysu zmienia się również ich świadomość. Nowego znaczenia nabierają odpowiedzialność i transparentność marki, a także potrzeba lokalności.

Zamknięcie butików, przerwanie łańcuchów dostaw i odwołanie pokazów, to tylko niektóre skutki izolacji, które będą miały wpływ na pogłębiający się kryzys. Podczas spotkania zastanowimy się nad tym, jak radzić sobie z nowymi wyzwaniami. Czy w wyjątkowo niepewnej sytuacji możemy budować długoterminowe strategie marek?

Dynamiczna branża mody, oparta na sezonowości nie zna recepty na przestoje. Ale czy nowy początek możemy postrzegać jako szansę? Może zmiany w świecie mody, które należało wprowadzić już dawno, zostaną przyspieszone.

Jak będzie wyglądał nowy porządek w branży i gdzie zaprowadzą nas nieuniknione zmiany? Pewne jest to, że stare zasady gry odchodzą na zawsze.

zarejestruj się na wydarzenie

organizator: PPNT Gdynia | Centrum Designu