Mam to na papierze

Wystawa: 14.03.2020 — 29.03.2020

Wernisaż: 13.03.2020, godz. 18:00

Miejsce: Galeria Kultura Ma Wiele Twarzy, Targ Węglowy 6, Gdańsk

2020-03-13 18:00:00 2020-03-13 19:00:00 Europe/Warsaw Mam to na papierze https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/mam-to-na-papierze/ Targ Węglowy 6, 80-836 Gdańsk, Polska Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Czy nie było choć raz tak, że chodząc po wystawie, oglądając dzieła, zastanawiałeś się, jaki proces miał miejsce przed końcowym etapem?
A może zwróciłeś uwagę na tak specyficzne dla danego twórcy szczegóły, że zacząłeś rozważać chęć ujrzenia jego szkicownika, żeby lepiej go zrozumieć, dostrzec więcej, zajrzeć w jego umysł?

Mam to na papierze – szkice studenckie

Szkicowniki często skrywają niesamowite dzieła, które nigdy nie ujrzały światła dziennego z różnych względów – ta wystawa ma przybliżyć Ci tę, często skrywaną po szafach, szufladach i pokojach sztukę, często bardzo intymną i prywatną.
Mogą być nimi zwykłe notatniki, pamiętniki, zeszyty, w których znajdziesz dosłownie wszystko. Każdy twórca pracuje inaczej, niektórzy tworzą spójną całość, inni natomiast tak wielki chaos, że tylko oni sami mogą wiedzieć, co właściwie mieli na myśli.
Jedno jest pewne – szkicownik to miejsce gdzie każdy pomysł się zaczyna.

Na wystawie zobaczysz prace zarówno typowo artystyczne jak i projektowe. Porównanie tych dwóch – mogłoby się wydawać – bardzo różnych światów, zwraca uwagę na to, jak ważną rolę odgrywa szkicownik w życiu artysty i projektanta.
Ponadto każdy z wystawianych artystów prezentuje zupełnie inny, unikalny styl.

„Mam to na papierze” pomoże Ci ujrzeć, jaką drogę przechodzą projekty przed powstaniem, oraz zauważyć ciężką pracę, którą na co dzień wkładają w samorozwój artyści i projektanci.
W tej niezwykle intymnej wystawie będziesz miał możliwość poznania obrazów, których nie ujrzały oczy inne niż bliskiego grona znajomych, rodzin czy wykładowców, a często nawet samych twórców.

Swoje prace zaprezentują:
Agnieszka Jarosz
Klaudia Lubszczyk
Aleksandra Chowaniec Wz
Weronika Syrkowska
Julia Arcyz
Marta Shurpakova
Nina Dziwoki
Alicja Okrój
Mateusz Zakrzewski
Maria Krupa
Karolina Urbaniak
Magda Mokrzan
Natalia Szerszeń
Oriana Baścik
Dominika Milewska
Gabriela Zemlis
Elena Vertikova
Monika Socha Jakubowska
Paulina Wartacz
Natalia Lambert
Karolina Bobilewicz
Ela Bogucka
Eva Niemkiewicz
Adam Friedrich
Kasia Friedrich
Julia Tymańska
Karolina Kietlińska
Kateryna Bisharieva

Tego wieczoru będziesz obcować z naprawdę wyjątkowymi dziełami sztuki!

Organizatorzy: Galeria Studencka START, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku