Malarstwo. Debiuty – z cyklu Sztuki piękne. Mistrz i jego uczniowie.

Wystawa: 16.06.2016 — 06.07.2016

Wernisaż: 15.06.2016, godz. 18:00

Miejsce: Galeria w Kwadracie, ul. Krzywoustego 25, Gdańsk

2016-06-15 18:00:00 2016-06-15 19:00:00 Europe/Warsaw Malarstwo. Debiuty – z cyklu Sztuki piękne. Mistrz i jego uczniowie. https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/malarstwo-debiuty-z-cyklu-sztuki-piekne-mistrz-i-jego-uczniowie/ Galeria w Kwadracie, ul. Krzywoustego 25, Gdańsk Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

malarstwo-debiuty

Wystawa: 16.06.2016 – 06.07.2016 r.
Wernisaż: 15.06.2016, godz. 18:00
Miejsce: Galeria w Kwadracie, ul. Krzywoustego 25, Gdańsk

„Sztuki piękne. Mistrz i jego uczniowie”- Cykl wystaw prac profesorów i studentów Wydziałów Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz debata o edukacji kulturowej i artystycznej zrealizowane w dzielnicy Przymorze Małe w Gdańsku.

Fundacja Fale Kultury we współpracy z AB Produkt Art zapraszają do Galerii w Kwadracie na wystawę prac profesorów i studentów Wydziału Malarstwa Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Na wystawie swoje prace zaprezentują studenci I i II roku malarstwa z I Pracowni Kształcenia Podstaw Rysunku i Malarstwa: Patrycja Cichosz, Aleksandra Pruciak, Elżbieta Golińska, Karolina Klimczuk, Monika Bielińska, Aleksandra Chilińska, Justyna Jaguszewska, Katarzyna Jurga, Ewelina Jakubowska, Katarzyna Cur, Łukasz Gużel, Małgorzata Ostrowska, Michalina Niebrzydowska, Maria Kłos, Ewa Staśkiewicz, Kinga Woźniak a także ich mistrzowie – prowadzący pracownię: prof. Józef Czerniawski i dr Aleksandra Jadczuk oraz Dziekan Wydziału Malarstwa – dr hab. Krzysztof Polkowski.

Organizatorzy chcą poprzez projekt umożliwić młodym artystom prezentację własnej twórczości w sposób nietradycyjny – skonfrontowania własnych prac z twórczością swoich mistrzów – profesorów kształcących ich na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Młodzi adepci malarstwa pokażą swoje najnowsze prace (powstałe w latach 2015-2016), w zdecydowanej większości oparte na studium natury (akt, martwa natura, pejzaż), w jakich pomimo młodego wieku autorów daje się już zauważyć ogromną różnorodność i indywidualność malarskich poszukiwań. Wystawa jest jednocześnie próbą stworzenia kolejnej platformy dialogu w jakiej zostanie poruszona kwestia specyficznej relacji mistrz- uczeń, płaszczyzny, jaką inicjuje w swoich działaniach Fundacja Fale Kultury po raz kolejny. Pierwszym działaniem organizacji, w jakim relacja mistrz- uczeń została poruszona to debata „Edukacja kulturowa i artystyczna. Czy jest nam potrzebna?”, podczas której środowiska związane z edukacją artystyczną dzieliły się swoimi doświadczeniami i odczuciami dotyczącymi tej specyficznej relacji.

Godziny otwarcia galerii- pn- pt : 10.00- 18.00, sobota 10.00-14.00


Projekt dofinansowano ze środków budżetu Miasta Gdańska
.