Lights of Non-Existing Spaces – wystawa grafik Adriana Mani

Wystawa: 08.01.2017 — 25.01.2017

Wernisaż: 07.01.2017, godz. 19:00

Miejsce: Sztuka wyboru, ul. Słowackiego 19 (Garnizon Kultury), Gdańsk

2017-01-07 19:00:00 2017-01-07 20:00:00 Europe/Warsaw Lights of Non-Existing Spaces – wystawa grafik Adriana Mani https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/lights-of-non-existing-spaces-wystawa-grafik-adriana-mani/ ul. Słowackiego 19, Gdańsk Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

„Lights of Non-Existing Spaces” to zbiór wizualizacji architektonicznych przedstawionych w odrealnionej formie. Projekty ukazują abstrakcyjne przestrzenie, które nigdy nie zostaną zrealizowane i poprzez to są skazane na zapomnienie. Wiąże się to z koncepcjami architektonicznymi, prezentowanymi w formie hiperrealistycznych wizualizacji, które dalece odbiegają od otaczającego nas świata, czasem go zniekształcając. W tym kontekście nasuwa się refleksja nad mnogością projektów powstających jedynie w sferze wirtualnej. Czy są to światy idealne, istniejące równolegle wobec naszej rzeczywistości? Jaki mają na nią wpływ?

„Lights of Non-Existing Spaces” to projekt, który stawia pytanie o sposób przedstawiania koncepcji architektonicznych, dając jednocześnie alternatywę w postaci abstrakcyjnego wyrażenia graficznego.

Adrian Mania – absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej. Za pracę dyplomową – „Teatr Dramatyczny w Sopocie” otrzymał nagrodę Dyplom Roku PG, Nagrodę prezydenta Sopotu oraz nagrodę SARP Pomorze. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Londynie – Orbit Architects, Bazylei – ffbk Architekten i Tokio – Sou Fujimoto Architects. Obecnie prowadzi studio projektowe.