Light as a Creative Tool – Perspektywy Interdyscyplinarne

Czas: 14.01.2019, godz. 14:30

Miejsce: Akademia Sztuk Pięknych, PATIO, ul. Targ Węglowy 6, Gdańsk

2019-01-14 14:30:00 2019-01-14 15:30:00 Europe/Warsaw Light as a Creative Tool – Perspektywy Interdyscyplinarne https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/light-as-a-creative-tool-perspektywy-interdyscyplinarne/ Targ Węglowy 6, Gdańsk, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Jednodniowe wydarzenie – sympozjum będzie okazją do wysłuchania ekspertów z różnych dziedzin zajmujących się światłem:
Bettina Pelz, niezależna kuratorka i wykładowca z HKK Bremen, dr hab.Justyna Martyniuk Pęczek oraz mgr Natalia Sokół z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Po prezentacjach otwarta dyskusja moderowana przez dr Roberta Sochackiego (Wydział Malarstwa,ASP Gdańsk) z udziałem kuratora SEE Djerba Aymena Gharbi, dotycząca idei i rozwoju projektów ujmujących światło jako narzędzie (nie tylko) artystyczne.
Dyskusja będzie okazją do zapoznania się z inicjatywą LICHTCAMPUS.de: transdyscyplinarnej platformy badawczo-warsztatowej dotyczącej światła. University of Applied Sciences, Wismar, DE zaprasza studentów, profesjonalistów i przedsiębiorców do wymiany doświadczeń i prezentacji swojego podejścia do światła jako materiału/medium/narzędzia.

Sympozjum na gdańskiej ASP, organizowane przez Pracownię Sztuki w Przestrzeni Publicznej na Wydziale Malarstwa, jest wprowadzeniem dla studentów różnych specjalności i uczelni otwierającym drogę do uczestnictwa w LICHTCAMPUS Wismar 2019.
Sympozjum prowadzone będzie w j.angielskim. Wstęp wolny i otwarty dla studentów gdańskich uczelni