Czas: 06.06.2020, godz. 13:00
Miejsce: Gdańska Szkoła Artystyczna, Manhattan, Gdańsk
„Wspólnie z przyjaciółmi, którzy podpisują się pod inicjatywą Porozumienia dla Kultury, zapraszamy Was do Manhattanu. Przyjdźcie po wiedzę, przyjdźcie po dobre praktyki, przyjdźcie pogadać, przyjdźcie po wsparcie, które możemy dać sobie nawzajem. Bez ,,przemówień”, bez ideologicznego pitolenia.
Pomorze i Gdańsk okazały się, a wcale nie było to dla mnie takie oczywiste, wspaniałe. Wspaniałe ludźmi: uśmiechniętymi, fachowymi, otwartymi, dziś nawet mocno bezpośrednimi, bo na taką bezpośredniość jest czas.
Na końcu chciałbym zdeklarować, że zapraszamy również samorząd. Zaczęliśmy rozmawiać, opowiedzieliśmy Wam o naszym pomyśle Pomorskiego Inkubatora Kultury – będzie on rodzajem Sanatorium. Gdzie wszyscy znaleźliby pomoc. Rozmawiajmy więc„.
Pełny tekst zaproszenia Janusza Gawrysiaka:
Zapraszamy na pierwsze spotkanie w realu firmowane przez Porozumienie dla Kultury. To ważne, byśmy byli razem tego dnia i wykorzystali to spotkanie w celach praktycznych i przyszłościowych.
Zapraszamy ludzi kultury: artystów, twórców, animatorów, producentów, organizatorów, aktywistów, urzędników, krytyków, dziennikarzy, badaczy.
W związku z koniecznością ograniczania liczby miejsc w salach prosimy o rejestrację na mejla: kongres@pomorzekultury.pl z podaniem sali/nazwiska prowadzącego.
Wstęp oczywiście wolny.
W czasie naszego spotkania będziemy mogli:
• porozmawiać ze specjalistami, w tym prawnikami o obecnej
sytuacji
• wymienić się potrzebami i zasobami
• zgłosić propozycje działań w kulturze pomorskiej w czasie
pandemii i w okresie wychodzenia z pandemii
• wejść w skład zespołu antykryzysowego
• pobyć razem w milej atmosferze
• rozpoznać potrzeby i stworzyć rekomendacje
I kto wie, czy nie najważniejsze: policzyć się – nie wiemy, ilu nas jest i w jakich specjalnościach – najwyższy czas się policzyć!
Program:
13.00 – Spektakl Teatru 3.5 z Dzierzgonia, Sztetl-Welt op.4 „z widokiem na Lesbos”/ Kwarantanna; link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/292399511928040/
15.00-17.00 – Rozmowy problemowe ze specjalistami w salach
17:00 – Otwarte spotkanie zespołu antykryzysowego w kulturze,
ok. 18:30* Coctail Artystyczny na Tarasie Sztuki (including niespodzianki)
* około znaczy zaraz po zakończeniu rozmów w salach
Prosimy o zgłaszanie się na konkretne rozmowy w salach poprzez przesłanie zgłoszenia na mejla kongres@pomorzekultury.pl
Można również przesłać pytania do specjalistów, zgodnie z zakresem tematycznym.
Sala 1
Katarzyna Ciechocińska: Tarcza antykryzysowa – teraz i w przyszłości – jak zadbać o swoje interesy? (podtytuł: Nie bój się urzędu i co urząd może ci dać?)
Sala 2
Agnieszka Labenz: Jak skutecznie pozyskiwać dotacje na działania kulturalne?
Sala 3
Marcin Żytny: Prawo autorskie w internecie
Sala 4
Piotr Wyszomirski: Akcja społeczna jako sposób na rozwiązywanie problemów i budowanie wspólnoty
Sala 5
Dominik Wieliński: Zdrowy biznes w czasie choroby.
Katarzyna Ciechocińska
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UG, Studium Doradców Podatkowych Szkoła Główna Administracji i Zarządzania w Warszawie, Rachunkowości i Finansów Wydziału Zarządzania UG. 23 lata pracy zawodowej, w tym w urzędzie skarbowym (orzecznictwo w zakresie podatku VAT oraz odpowiedzialności osób trzecich; komornik skarbowy w dziale egzekucji administracyjnej, naczelnik urzędu skarbowego), od 2015 radca prawny w Izbie Administracji Skarbowej w Gdańsku, od 2019 adwokat. Zakres działań: obsługa podmiotów gospodarczych w zakresie prawa podatkowego oraz prawa gospodarczego, prawa upadłościowego, prawa karnego skarbowego, prawa pracy, spraw cywilnych majątkowych, egzekucji administracyjnej i sądowej. (https://ciechocinska.pl/)
Agnieszka Labenz
Z wykształcenia politolog o kierunku polityka społeczna. Absolwentka Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, specjalizacje: reżyseria oraz produkcja filmowa. Ukończyła Podyplomowe Studium Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej oraz Podyplomowe Studia Zarządzania Projektami Dofinansowanymi z Funduszy UE na Uniwersytecie Warszawskim. Odbyła także 2-letnie studia o specjalizacji Rosja – Azja – Kaukaz w Studium Europy Wschodniej i Azji Środkowej UW. Od 2013 r. prezeska Fundacji Róbmy swoje dla kultury. Producentka generalna Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, koncertów poświęconych Jackowi Kaczmarskiemu (m.in. Festiwalu „Święto Wolności”), koncertów telewizyjnych („Bal u Pana Boga” 2017, „A źródło wciąż bije” 2016). Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w biznesie przy realizacji projektów dofinansowanych ze środków UE. (facebook.com/Robmyswojedlakultury/)
Marcin Żytny
Specjalista z zakresu prawa gospodarczego, w tym korporacyjnego, upadłościowego i restrukturyzacyjnego – zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych we wszelkich aspektach ich działalności, w tym spółek prawa handlowego, uczelni wyższych oraz podmiotów medycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych. Ponadto specjalizuje się w prawie cywilnym, medycznym oraz rodzinnym i opiekuńczym, skutecznie prowadząc postępowania przed sądami wszystkich instancji m.in. w sprawach o odszkodowanie i zadośćuczynienie, rozwód, dotyczące obowiązku alimentacyjnego oraz zniesienia wspólności majątkowej małżeńskiej. Biegle włada językiem angielskim i francuskim. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim oraz Chicago – Kent College of Law. (kancelariagdynia.com)
Piotr Wyszomirski
Aktywista i prosument kultury, redaktor naczelny Gazety Świętojańskiej, członek Pomorskiej Rady Kultury, inicjator i koordynator wielu projektów i akcji społecznych (m.in.: Gdynia w Monopoly, Akcja „Ratusz”, Schody gdyńskie, Monty Python w Gdyni, Kongres Kultury Pomorskiej, Golgota Picnic, Porozumienie dla Kultury, Śpiewający Aktorzy). Założyciel i członek wielu organizacji od roku 1991 (m.in. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych). Członek Rady Programowej Fundacji Pomysłodalnia. (www.pomyslodalnia.pl)
Dominik Wieliński
Prezes Zarządu w: Polska Sieć Windykacji sp. z o.o., Prezes Zarządu w: StreetData sp. z o.o. Posiada 20-letnie doświadczenie w branży finansowej. Karierę zaczynał w latach 90. w GE Capital. Następnie był szefem departamentu kredytów konsumenckich, dyrektorem strategii i prokurentem Lukas Banku. Pracował jako manager w banku Banque Saudi Fransi w Arabii Saudyjskiej, był doradcą biznesowym MasterCard Advisors Europe. Był prezesem spółek pożyczkowych Optima i OK Money oraz dyrektorem zarządzającym w regionie Europy Wschodniej w Dollar Financial Group (Nasdaq DLLR) oraz członkiem zarządu rumuńskich spółek pożyczkowych Express Credit i kantorów Express Exchange. W 2018 założył Polską Sieć Windykacji, zajmującą się procesem windykacji terenowej i wzorującą swój model biznesowy na Uberze. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. W 2019 uruchomił spółkę technologiczną StreetData, która zajmuje się wywiadem gospodarczym, ustalaniem miejsca pobytu i modelami statystycznymi zachowania ludności. Absolwent Harvard Business School.