Kuba Bielawski w Dwóch Zmianach – wystawa i performens

Wystawa: 05.04.2018, godz. 20:00

Wernisaż: 05.04.2018, godz. 20:00

Miejsce: Dwie Zmiany, Bohaterów Monte Cassino 31, Sopot

2018-04-05 20:00:00 2018-04-05 21:00:00 Europe/Warsaw Kuba Bielawski w Dwóch Zmianach – wystawa i performens https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/kuba-bielawski-w-dwoch-zmianach-wystawa-i-performens/ Bohaterów Monte Cassino 31, Sopot, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

W Dwóch Zmianach pokażemy obrazy Kuby Bielawskiego – wybitnego artysty, wrażliwego człowieka, i dobrego kumpla.

Jakub Bielawski – Urodzony 6 lipca 1975 roku w Gdańsku. Studiował w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim Wychowanie Artystyczne. Performer, malarz wykorzystujący swoją muzykę i słowa pisane w wystąpieniach około performerskich. Także autor prac video.

Dwa jego krótkie filmiki pokazywane były w telewizji holenderskiej w programie „One minutes”. Jeden film dokumentujący performance w Modelarni w Stoczni Gdańskiej prezentowany
był w Chile. Jego film zobaczył Honkong. Inny Film z jego udziałem pokazywany był w Nowym Jorku.

Jego malarstwo pokazywane było w Olsztynie, Gdańsku, Inowrocławiu i Łodzi. Swoje performances realizował w Gdańsku, Olsztynie, Poznaniu, Ustce, Krakowie, Toruniu, Łodzi.
Kilkakrotnie występował na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Performances –Zamek Wyobraźni.

Prowadził 3 galerie Klosz.art (w Stoczni Gdańskiej), Cuud (Gdynia-Redłowo) i Peryskopy Tradycyjne (w Stoczni Gdańskiej).
Grał w spektaklu Leona Dziemaszkiewicza „Wygłodniałe serca’’. Występował w filmie ‘’Moja Fabryka’’ i ‘’Model” Mirka Judkowiaka.
Wiersze swoje publikował w pimie literacko-kulturalnym „Portret” a także w „Kurierze Nadbałtyckim” i „Mać Pariadce”