Krzysztof Garbaczewski. Badania Terenowe.

Wystawa: 24.05.2018 — 17.06.2018

Wernisaż: 23.05.2018, godz. 19:30

Miejsce: Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Powroźnicza 13/15, Gdańsk

2018-05-23 19:30:00 2018-05-23 20:30:00 Europe/Warsaw Krzysztof Garbaczewski. Badania Terenowe. https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/krzysztof-garbaczewski-badania-terenowe/ Gdańska Galeria Miejska, Powroźnicza, Gdańsk, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Artysta: Krzysztof Garbaczewski
Kuratorka: Patrycja Ryłko

Przed wernisażem, o godz. 18.00 w GGM2 odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Garbaczewskim.

Wystawa Krzysztofa Garbaczewskiego, reżysera teatralnego, z jednej strony jest nawiązaniem do obecnie bardzo aktualnej tendencji organicznego przenikania się teatru i sztuki. Próbą uchwycenia tego, co dzieje się na styku pomiędzy tymi dwoma dziedzinami w kontekście nieustannie i naprzemiennie migrujących motywów, symboli, metod pracy i szeroko pojętej performatywności. Z drugiej strony to dość intymny dziennik twórczy artysty dotyczący ekofilozoficznego funkcjonowania człowieka w świecie i poczucia wyobcowania w tzw. własnym środowisku naturalnym, zderzenia mistycyzmu i duchowości zakorzenionego w naturze z wszechograniającą nas utopią technologiczną.

Krzysztof Garbaczewski – Polski reżyser teatralny oraz scenograf młodego pokolenia. Wielokrotnie nagradzany, m.in. w 2011 otrzymał Paszport Polityki. Tworzy interdyscyplinarne spektakle, teatralne instalacje łączące performance, sztuki wizualne i muzykę. Reżyser tworzy alinearne konstrukcje, przedstawiony świat często pokazuje za pomocą technik deziluzyjnych. Jednak scenicznych kolaży nie tworzy dla efektu. Synkretyczna stylistyka oraz stosowanie w przedstawieniach projekcji wideo mają inny cel – opisanie współczesnych świadomości i wrażliwości kształtowanych przez kino, telewizję i Internet.