Kati Dobrogo | Wagina

Wystawa: 14.12.2017 — 03.01.2018

Wernisaż: 13.12.2017, godz. 19:00

Miejsce: Sztuka wyboru, ul. Słowackiego 19 (Garnizon Kultury), Gdańsk

2017-12-13 19:00:00 2017-12-13 20:00:00 Europe/Warsaw Kati Dobrogo | Wagina https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/kati-dobrogo-wagina/ Sztuka Wyboru, Słowackiego, Gdańsk, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Kati Dobrogo / Katarzyna Dobrogowska
Urodzona w 1988 roku , pochodzi z Milanówka.
Studiowała na wydziale Tkaniny i Ubioru na ASP w Łodzi. Dyplom pt. „ Kobieta w wielu odsłonach” w pracowni druku na tkaninie prof. Krystyny Czajkowskiej, w pracowni malarstwa prof. Małgorzaty Dobrzynieckiej – Kojder, aneks w pracowni grafiki warsztatowej dr hab. Piotra Ciesielskiego. Dyplom magisterski pt. „Kobiecość – cykl linorytów” obroniła na ASP w Gdańsku na wydziale Grafiki Artystycznej w pracowni linorytu prof. Janusza Akermanna i w pracowni malarstwa prof. Waldemara Marszałka pt. „Wagina”.

Zajmuje się malarstwem i grafiką warsztatową – linorytem barwnym oraz drukiem na tkaninie. Interesuje ją człowiek a szczególnie cielesność, kobiecość i erotyzm.

// cykl Wagina
Prace z cyklu obrazów przedstawiających często niedocenianą i nieszanowaną część kobiecego ciała – waginę. W historii ludzkości, miejsca intymne kobiety uznawane były za nieczyste, obrzydliwe, niewarte zainteresowania. Obecnie niewiele się zmieniło i jest to nadal temat tabu. Wiele osób ma problem z wypowiedzeniem słowa wagina. Postanowiłam pokazać piękno i różnorodność kobiecych organów rozrodczych. Zastosowałam duży format aby wzmocnić odbiór i ukazać mnogość szczegółów. Na obrazach ukazuję różnorodność kształtów waginy. Każda jest inna tak jak każda kobieta jest inna. Elementem spajającym ten cykl, oprócz motywu jest kolor czerwony bądź różowy. Występuje on w zróżnicowanym odpowiednio natężeniu na każdym obrazie. Czerwień jest kolorem utożsamianym z kobiecością, krwistością ciała, krwią menstruacyjną jak również z świętością, władzą i siłą.