Wystawa:
06.11.2016 — 30.11.2016
Wernisaż: 05.11.2016, godz. 19:00
Miejsce: Kolonia Artystów, ul. Dolna 4, Gdańsk
Katarzyna Fijałkowska:
Instalacja audio-wizualna / Jej Serce
Leszek Krutulski:
Wystawa fotografii / Tutaj
Wystawa odbywa się w ramach projektu pt. „MIESZKAŃCY”.
Projekt „MIESZKAŃCY” współfinansowany jest przez Gminę Miasta Gdańska.
Katarzyna Fijałkowska / Jej serce:
Od Rytmu Jej Ciała zależy nasze Życie. Czy jeszcze Słyszymy bicie Jej Serca? Czy Jej ufamy? Czy zostaniemy czy kiedyś Ją opuścimy?
Akty agresji człowieka wobec Natury niszczą przede wszystkim człowieka. Czy jest możliwe ich zaprzestanie gdy zaczniemy uważniej Słuchać wibracji Ziemi? Czy dźwięk jest ze świata fizycznego czy duchowego?
Kontynuacja i rozwinięcie cyklu malarskiego „Mystical Crime Stories” gdzie zwierzęta jako mistyczne istoty były świadkami lub ofiarami morderstw i aktów agresji człowieka.
Tutaj, w nowej instalacji będącej formalnie bardziej scenografią, wypełnieniem przestrzeni, tak, żeby widz mógł znaleźć się w centrum całego 'zdarzenia’. Poczuć wszystkie jego elementy jednocześnie.
Hipoteza Gai – hipoteza wysunięta w 1987 roku przez Jamesa Lovelocka, brytyjskiego pracownika NASA; Zasugerował on, że wszystkie istoty żyjące na Ziemi działają wspólnie, aby zachować na naszej planecie optymalne warunki do życia. Ziemia ma zdolność reagowania na zmiany panujących warunków, dostosowuje się do nich tak, by nadal mogło się rozwijać życie. Lovelock nazwał ten system Gaja, od imienia greckiej bogini uosabiającej Matkę Ziemię[1].
Pszczoły wydają dźwięki w granicach 852 Hz. Wibracja uznana w starożytności jako 'święty’ dźwięk powrotu do duchowości, który uzdrawia przestrzeń Serca.
Katarzyna Fijałkowska – W 2006 roku uzyskała tytuł Magistra na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Grafiki Projektowej (pracownia prof. Janusza Górskiego) ze specjalizacją Malarstwo (pracownia prof. Macieja Świeszewskiego).
W malarstwie wyraża mimowolne zderzanie się człowieka z przestrzenią 'ponad rzeczywistą’, obserwuje przenikanie Świata w człowieka z jego biologiczną formę trwającą w naturze.
W latach 2003-2005 otrzymywała stypendium Prezydenta Miasta Gdańska. W latach 2005-2006 w grupie studentów prof. Świeszewskiego, zrealizowała projekt murali 'W kolorze mniej boli’, w całej Klinice Onkologii Dziecięcej w Gdańsku, który otrzymał nagrodę Ministra Kultury oraz Rektora Akademii Medycznej w Gdańsku. Lata 2007 – 2013 pobyt w Anglii, Londyn – rezydentka w fundacji artystycznej Cor Blimey Arts, udział w wystawach zbiorowych, odczytach, organizacja warsztatów artystycznych
Leszek Krutulski / Tutaj:
Leszek będzie realizował swój projekt PÓŁPORTRET w dniach: 11,12 i 13, 18,19 i 20, 25,26 i 27 listopada od godziny 15 do 19. PÓŁPORTRET to projekt – spotkanie zaplanowane na 20 lat. Artysta wykonuje fotografię połowy twarzy, drugą połowę bedzie sfotografować za 10 lat. Podczas pierwszego spotkania Leszek fotografuję lewą połowę. Zdjęcia wykonuję każdemu, nie liczy się wiek, płeć czy zawód. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Leszek Krutulski – Urodził się w 1956 roku. Od dawna zajmuje się fotografią. Od czterech lat pracuję na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie uczy fotografii.