Joanna Ambroz / „Wstyd” / Wystawa malarstwa

Wystawa: 17.02.2019 — 28.02.2019

Wernisaż: 16.02.2019, godz. 19:00

Miejsce: Sztuka wyboru, ul. Słowackiego 19 (Garnizon Kultury), Gdańsk

2019-02-16 19:00:00 2019-02-16 20:00:00 Europe/Warsaw Joanna Ambroz / „Wstyd” / Wystawa malarstwa https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/joanna-ambroz-wstyd-wystawa-malarstwa/ Sztuka Wyboru, Słowackiego, Gdańsk, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Joanny Ambroz „Wstyd”.

Wstyd jest jak woda. Trzeba wiedzieć, kiedy wyjść.

Książka obrazowa rzucająca światło na uczucie wstydu. Emocja powszechnie kojarzona z rumieńcem i chwilą skrępowania okazuje się problemem o wiele głębszym i dużo bardziej złożonym, wpływającym na codzienne funkcjonowanie. Autorka, po zapoznaniu się z wieloma badaniami i artykułami specjalistów, zmaga się z tematem, prezentując go w szczery i przejmujący sposób. Poruszający tekst ilustruje melancholijnymi i syntetycznymi obrazami, inspirowanymi dziełami Edwarda Hoppera, pozwalając odbiorcy na chwilę zadumy i utożsamienie się z bohaterem.


Prace Ambroz były eksponowane w Polsce, Włoszech, Francji i na Słowacji. Jest autorką książki „Cięcie – włosy ludu polskiego” wydanej przez Wydawnictwa Bosz w nakładzie 2000 egzemplarzy. Jej działania były opisywane m.in. w Gazecie Wyborczej, Dzienniku Zachodnim, G’rls Room, oraz omawiane w radiach: RDC, Trójka, Czwórka oraz Polskim Radiu 24. Jest finalistką międzynarodowych konkursów, w tym Międzynarodowego Biennale Plakatu w Lublinie i Triennale Plakatu w Trnawie. Pracę magisterską i licencjacką obroniła z wyróżnieniem oraz wynikiem celującym na Projektowaniu Graficznym ASP Katowice.