Jeśli fotografia to tylko młoda – wykład Adama Mazura

Czas: 23.02.2018, godz. 18:00

Miejsce: Państwowa Galeria Sztuki, Plac zdrojowy 2, Sopot

2018-02-23 18:00:00 2018-02-23 19:00:00 Europe/Warsaw Jeśli fotografia to tylko młoda – wykład Adama Mazura https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/jesli-fotografia-to-tylko-mloda-wyklad-adama-mazura/ Plac Zdrojowy 2, Sopot, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Wykład Adama Mazura z okazji finisażu wystawy “Po końcu fotografii”.

Wygląda na to, że w polskiej fotografii znów jest ciekawie. Takiego wysypu talentów nie było co najmniej od dekady, kiedy to scenę zawojowali nowi dokumentaliści. Jednak sytuacja debiutujących artystów komplikuje się ze względu na stan instytucji, mediów (w tym społecznościowych) oraz samej fotografii. Jak sobie z tym wszystkim radzą młodzi fotografowie i fotografki? Czym jest dla nich fotografia i czy mówienie o fotografii jako osobnej dyscyplinie ma jeszcze w ogóle sens? Spotkanie będzie okazją by uważniej przyjrzeć się odchodzącym od starej dobrej fotografii artystom prezentowanym na wystawie (Agnieszka Antkowiak, Karol Komorowski, Zofia Krawiec, Witek Orski, Mateusz Sadowski, Tytus Szabelski, Justyna Wierzchowiecka), ale też najciekawszym fotografkom wciąż posługującym się zdjęciami, wydrukami i książkami (m.in. Yulia Krivich, Joanna Piotrowska, Marta Zgierska, Wiktoria Wojciechowska).

Zapraszamy na spotkanie i do dyskusji!

Z okazji spotkania i finisażu dostępne premierowo wydawnictwa PGS Halina i Frankenstein Anety Grzeszykowskiej oraz monografia Po końcu fotografii dostępne będą w cenach promocyjnych.

Wstęp wolny!