INFILTRACJA – Sandra Szewczuk

Wystawa: 20.01.2018 — 26.01.2018

Wernisaż: 19.01.2018, godz. 19:30

Miejsce: Galeria KIT, ul. Podjazd 7, Sopot

2018-01-19 19:30:00 2018-01-19 20:30:00 Europe/Warsaw INFILTRACJA – Sandra Szewczuk https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/infiltracja-sandra-szewczuk/ Podjazd 7, Sopot, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Zapraszamy serdecznie na wystawę malarstwa Sandry Szewczuk – kolejnej wyjątkowej osobowości. Warto poznać autorkę oraz jej prace – pełne harmonii wyrafinowane abstrakcje, które dostarczają zmysłom uczty w eleganckiej wysmakowanej formie. Koniecznie przybywajcie!

„Tworzenie obrazów jest dla mnie procesem wejścia w siebie, oczyszczenia umysłu i skupieniem się na byciu tu i teraz.
Tworząc obraz daję się jakby wchłonąć samemu procesowi twórczemu. Od dwóch lat praktykuję metodę terapeutyczną Mindfulness, którą zaczęłam również stosować podczas procesu twórczego. Odrzucam reguły, aby stworzyć sobie dogodne warunki. Moją regułą jest brak reguł. Maluje skanując to co dzieje się w danym momencie nie tylko wewnątrz mnie, ale również rejestruję bodźce docierające do mnie ze świata zewnętrznego. Mam świadomość tego, że człowiek zbudowany jest ze swojej przeszłości i ma ona z pewnością wpływ na to co rejestrujemy na obrazach. Malowanie jednak jest dla mnie podejmowaniem prób wyzwalania swojego umysłu „ ze wszystkiego” co go osacza, co w nim jest, co go blokuje poprzez wsłuchanie się w to co dzieje się w obecnej chwili.
Nie myślę za dużo o tym co stworzę, nie projektuję – wchodzę w obraz całą sobą tu i teraz, odkładam na bok całą resztę. Maluję skanując w tym danym momencie wszystko co usłyszę fizycznie, jak również to co poczuję. Kolor i kompozycja są dla mnie środkiem wyrazu. Dzięki temu sztuka działa na mnie terapeutycznie, natomiast odbiorca moich prac ma możliwość przyjrzenia się samemu sobie poprzez ich odbiór w danym momencie swojej własnej rzeczywistości.”

Aleksandra Szewczuk – Urodzona w 1982 r. w Gdyni. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2008 roku obroniła dyplom w pracowni Jerzego Ostrogórkiego robiąc, również aneks z ilustracji u Jadwigii Okrassy. Współtwórczyni marki projektowej Pracownia63A w Sopocie, współautorka plakatów filmowych dla DKF Marcello oraz autorka ilustracji.
Od 2014 roku tworzy swoją autorską markę KOSMOS, działając na tkaninie i szyjąc torby.
Od wielu lat prowadzi sklep z własnymi ilustracjami ILLUSTATION.