HALO Architektura!

Czas: 05.04.2019, godz. 18:00

Miejsce: Halo Kultura, ul. Jana z Kolna 37/53, Gdynia

2019-04-05 18:00:00 2019-04-05 19:00:00 Europe/Warsaw HALO Architektura! https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/halo-architektura/ Jana z Kolna 37/53, Gdynia, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Serdecznie zapraszamy na wernisaż, podczas którego zaprezentowane zostaną prace studentów kierunków: Architektura wnętrz oraz Architektura Przestrzeni Kulturowych z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych !

Będzie to wieczór wrażeń, w trakcie którego nadarzy się niejedna okazja, by poznać współczesnych, młodych wizjonerów przestrzeni oraz ich mentorów. To idealny moment, by zapoznać się z projektami o zasięgu międzynarodowym jak i lokalnym dotyczącym trójmiasta.

Chcemy poznać Państwa – naszych adresatów miejsc, które projektujemy! Pragniemy skłonić wszystkich do zrozumienia, czym jest dla nas projektowanie, dbanie o kulturę i sztukę.

Skłaniamy się ku temu, by Państwo mogli skomentować naszą wrażliwość na otaczający świat …

Kilka słów o tym, czym się zajmujemy:

,,Architektura wnętrz to nie tylko zawód, ale przede wszystkim sposób na życie dla ludzi, którzy wyobrażają sobie otaczający świat innym niż jest teraz i pragną poszukiwać jego lepszej formuły. Projektowanie wnętrz wyklucza nudę, zmusza do kreatywności.
Architektura wnętrz skupia się na tworzeniu miejsc służących ludziom. Jest dziedziną sztuki biorącą ciągły i bezpośredni udział w codziennym życiu. Architekt wnętrz staje się niejako współautorem formy naszego życia. Ten fakt rodzi nadzieję na samorealizację, ale także skłania do rozwagi.”

Architektura Przestrzeni Kulturowych:
,,Kierunek studiów w dziedzinie sztuki użytkowej zajmujący się nauką projektowania szczególnego rodzaju przestrzeni, charakteryzujących się nagromadzeniem dóbr i wartości dziedzictwa kulturowego oraz kultury współczesnej. Ten interdyscyplinarny, nowatorski programowo kierunek studiów prezentuje idee wszechstronnego zrozumienia zawodu artysty i projektanta. Studiując Architekturę Przestrzeni Kulturowych uczymy się łączyć niekonwencjonalne działania projektowe w obszarze przestrzeni kulturowych, opracowując zadania projektowe z dziedziny architektury, architektury krajobrazu, projektowania wnętrz oraz sztuki użytkowej.”

Nic tak nie pobudzi naszych zmysłów jak muzyka instrumentalna. O to zadbają Panie z zespołu Hekate Trivia!

Organizatorem wystawy jest Galeria Studencka START.


,,Halo Kultura jest nowym gdyńskim stowarzyszeniem powstałym z potrzeby zrzeszenia lokalnych twórców w jedną, silną i głośną całość. Halo Kultura dąży do stworzenia przestrzeni co-workingowej środowisk twórczych w Gdyni. ”

Do zobaczenia!