Wystawa:
24.09.2016 — 02.10.2016
Wernisaż: 23.09.2016, godz. 19:00
Miejsce: Sfinks700, ul. Mamuszki 1, Sopot
Wystawa: 24.09.2016 – 02.10.2016 r.
Wernisaż: 23.09.2016, godz. 19:00
Miejsce: Sfinks700, ul. Mamuszki 1, Sopot
Marta Nadolle – ur. 1989 r., studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2014 uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej prof. Mirosława Duchowskiego. Rejestruje siebie samą i swoje życie w różnych mediach : malarstwie, instalacji ,fotografii i filmie. Tematy, które porusza to : miłość, alienacja, dojrzewanie, intymność, relacje z innymi ludźmi, osobiste emocje. Jest laureatką I Międzynarodowego konkursu PERFEKCJONISCI za obraz 'Ja leżę, a ojciec nigdy na chorobowym nie był’. Zwyciężczyni konkursu na Mural dla Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy. Laureatka nagrody Inicjatywa ENTRY 2014. W 2014 roku wzięła udział w wystawie Coming Out Najlepsze dyplomy. W roku 2015 zadebiutowała wystawą ,,A ja i Tak Was lubię” w Galerii Promocyjnej. W 2016 jej nazwisko ukazało się w ,,Kompasie Młodej Sztuki”. W 2016 zorganizowała wystawę w Galerii Fibak z okazji Dnia Kobiet pt. ,,Mydełko For You”. Jest laureatką ogólnopolskiego konkursu NOWY OBRAZ 2016. W 2016 Brała udział w wystawach zbiorowych w Galerii Arsenał w Poznaniu i Galerii BWA Gorzów. Obecnie pełni obowiązki asystenta w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej prof. Mirosława Duchowskiego na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Odbywa staż w Instytucie Badań Przestrzeni Publicznej . Jest odpowiedzialna za wystawy w Galerii A19.
Edyta Kowalewska – ur. w Piszu, malarka, rysowniczka, autorka instalacji. Absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współautorka murali, brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych oraz projektach, m. in w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, UP Gallery w Berlinie, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Gdańskim Archipelagu Kultury, wrocławskiej Galerii Socato. Finalistka VI przeglądu malarstwa Świeża Krew, Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuki w Żyrardowie. Stypendystka rektora ASP w Gdańsku dla najlepszych studentów w 2016 roku.
Katarzyna Dyjewska – ur. 1987 r. w Gdyni. W 2015 uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Prof. Krzysztofa Wachowiaka. W 2014 uzyskała dyplom magisterski na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, pod kierunkiem Prof. Jana Słyka. Od 2016 roku studentka Międzywydziałowych Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Została laureatką Nagrody Miejskiego Ośrodka Kultury w Gorzowie Wielkopolskim (2016), Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015), Nagrody Marka Marii Pieńkowskiego (2011). Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie 2016, Ogólnopolskiego Konkursu im. Fangora (2015), Konkursu o Nagrodę Artystyczną SIEMENSA (2015). Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, eksplorując temat miasta i jego wpływu na kondycję ludzką, tożsamość i poczucie samotności jednostki w zbiorowości.
Magdalena Pela – ur. 1989r. w Gdańsku. Od 2016 roku studentka Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Gdańsku w 2015 roku (dyplom w pracowni prof. Jerzego Ostrogórskiego, aneks ze sztuki włókna pod kierunkiem prof. Aleksandra Widyńskiego). Absolwentka kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego (2008-2011r.). Zajmuje się malarstwem, tkaniną/instalacją oraz muralem. W przestrzeni publicznej kontynuuje dyplomowy projekt all-over.
Laureatka VII Ogólnopolskiej Wystawy Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych 2015 (Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska) oraz 25 Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2015 (Nagroda Pisma FORMAT i Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy). Finalistka V Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Młodych Świeża krew 2015, konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch 2015 oraz Granic Malarstwa z cyklu Granice Sztuki 2013. Stypendystka Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego (2015r.). W 2015 roku otrzymała Nagrodę Specjalną Rektora ASP w Gdańsku. Swoje prace wystawiała na zbiorowych i indywidualnych wystawach między innymi w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Legnicy, Sopocie, Gdyni, Łodzi, Rumunii, USA. Mieszka i pracuje w Gdańsku.
Agnieszka Strojna – ur. w 1990 roku, studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2011-2016). Dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Andrzeja Rysińskiego. Aneks do dyplomu zrealizowany w pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych pod kierunkiem prof. Jacka Dyrzyńskiego. W 2014 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w Akademii Pedagogiki Specjalnej u dr. hab. Grzegorza Mroczkowskiego. Wyróżniona na I Międzynarodowym Triennale Rysunku Studentów Wyższych Szkół Artystycznych w Katowicach. Mieszka i pracuje w Warszawie. Prace Agnieszki Strojnej przedstawiają wielowarstwowy świat wewnętrznych przeżyć, który staje się inspiracją dla świata przenoszonego na obrazy. Swobodna, a jednocześnie zdyscyplinowana forma jaką operuje artystka wprowadza w magiczny i tajemniczy nastrój. Motywem przewodnim prac jest człowiek zestawiony z bogatą naturą, często nad nim dominującą. Stany emocjonalne, obawy czy lęki ujmuje w fantazyjną stylistykę.