ColorImage i True Grim Necro

Wystawa: 29.09.2018, godz. 18:00

Wernisaż: 29.09.2018, godz. 18:00

Miejsce: Mleczny Piotr - WL-4, ul. Popiełuszki, Gdańsk

2018-09-29 18:00:00 2018-09-29 19:00:00 Europe/Warsaw ColorImage i True Grim Necro https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/colorimage-i-true-grim-necro/ Popiełuszki, Gdańsk, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

WYSTAWA
ColorImage
godz.18:00
Katarzyna Glinka, Katarzyna Kaczmarek, Weronika Michalska

WYSTAWA
True grim necro
godz: 19:45
Artur Wiernicki, Justyna Andrzejewska, Jędrzej Sierpiński, Paweł Baśnik

KONCERT
Nekrokosmos
godz. 19:00
Skład: gitara – Paweł Baśnik. bas – Justyna Andrzejewska. perkusja – Jędrzej Sierpiński. wizualizacje – Artur Wiernicki


Katarzyna Glinka – (ur. 21.04.1995 r.) jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru, ze specjalizacją Malarstwa. Jej prace odnoszą się głównie do ilustracji i malarstwa. Na swoim koncie ma wystawę indywidualną w Madrycie i w Łodzi, a także kilka wystaw grupowych.

Serie prac artystki są próbą dokumentacji ulotnych momentów życia codziennego. Prace prezentują wyimaginowane wizje, myśli i interpretacje rzeczywistości. Duży wpływ na sztukę autorki miały jej przeżycia związane z pobytami w szpitalu, jak również liczne podróże. Prace malarskie są swego rodzaju pamiętnikiem i próbą rozliczenia się z tymi chwilami.

Artur Wiernicki – (ur. 1992 w Częstochowie), absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, zajmuje się malarstwem, rysunkiem, wideo, tworzy obiekty. Interesuje go amerykańska kultura popularna, kino eksploatacji i estetyka neo-noir, do czego odwołuje się w swoich pracach. Autor dwóch wystaw idywidualnych „Kontynent” i „Neuromas”.

Weronika Michalska – (ur. 1994 w Gdańsku), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Jarosława Baucia. Zajmuje się malarstwem, tworzeniem instalacji oraz obiektów. W swojej twórczości porusza tematy związane z seksualnością i kobiecością.

Paweł Baśnik – (ur. 1992) Doktorant na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, autor rozbudowanych cykli malarskich odwołujących się do egzystencjalnych i transhumanistycznych koncepcji nieśmiertelności. Członek formacji muzycznej Nekrokosmos

Justyna Baśnik Andrzejewska – (ur. w 1992) Doktorantka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego.
Dotychczas w swojej twórczości poruszała się przede wszystkim w obrębie zagadnień związanych z percepcją wizualną i iluzją optyczną, skupiając się głównie na badaniu mechanizmów postrzegania głębi i przestrzeni stosując, przy tym oszczędne środki formalne.
Ostatnio poszerzyła swoje zainteresowania o szeroko pojęte zjawisko postprawdy, do którego nawiązuje w najnowszych obrazach.

Katarzyna Kaczmarek – (ur. 1996) jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru.
Zajmuje się fotografią analogową, malarstwem, grafiką oraz projektowaniem ubioru. W swoich pracach porusza tematy miłości i kobiecości. Na wystawie zaprezentuje instalację malarską która jest jej pracą dyplomową.