Barwne obrazy Magdaleny Giesek w Gdańsku

Wystawa: 05.11.2021 — 30.11.2021

Miejsce: CH Osowa, Spacerowa, Gdańsk

Centrum Handlowe Osowa 5 listopada zaprezentuje wystawę prac Magdaleny Giesek, której kolory od zawsze towarzyszyły jej twórczości. Wystawę zatytułowaną „W poszukiwaniu szczęścia” charakteryzuje feeria barw, niezwykłe kształty, szalone pejzaże. Bogata mieszanka pomysłów i motywów, tworzą niecodzienną fuzję tego, co najpiękniejsze w kolorze i najbardziej fascynujące w kontakcie z odbiorcą.
Zdecydowanie najsilniejszą stroną malarstwa Magdaleny Giesek jest kolor. Jej prace zmuszają do refleksji i tworzenia własnej interpretacji – sprawiają wrażenie malowanych, sennych, barwnych wizji. Artystka w swoich dziełach przeprowadza widza do świata pełnego barw i kształtów.

Pasję do malarstwa artystka odkryła podczas pobytu w Ameryce Południowej w 2002 roku. Prace są wytworem jej wyobraźni, odbiciem stanu ducha, przeżyć i emocji. „Rozkoszne pejzaże i egzotyczne kształty otworzyły mnie na kolor, który stał się moją ulubioną formą wyrazu artystycznego” – mówi o sobie malarka, ilustratorka.

Malarstwo Magdaleny Giesek jest bardzo barwne i radosne. W pracach przewijają się liczne postacie oraz świat fauny i flory – wszystko to, co cechuje ten niewiarygodny kontynent o niezwykle zróżnicowanym krajobrazie, pełnym bioróżnorodności. Niezwykłe obrazy, charakteryzujące się kontrastowymi barwami, zachwycą każdego zwiedzającego. Prace artystki można znaleźć w kolekcjach na całym świecie. Jej płótna były wystawiane w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Niemczech, a nawet Japonii i Kolumbii.

Bezpłatną wystawę będzie można oglądać w CH Osowa od 5 listopada (piątek) do 30 listopada (wtorek) podczas godzin otwarcia centrum.


O autorce

Magdalena Giesek urodziła się w 1979 w Gdańsku. Tu mieszka i tworzy. Ukończyła studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Jest też absolwentką Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. I to właśnie Ameryka Łacińska w dużej mierze definiuje jej pracę artystyczną.

Malarka stworzyła również ilustracje do Śpiewnika Gdańskich Lwiątek. Obraz zatytułowany „Ojo Felino” został nagrodzony w konkursie zorganizowanym w hiszpańskiej Totanie. Artystka była dwukrotną stypendystką Fundacji dla Artystów hiszpańskiego rzeźbiarza Lucasa Karrvaza. W 2020 otrzymała stypendium dla twórców kultury Marszałka Województwa Pomorskiego.