Bardzo dobrze – wystawa

Wystawa: 22.01.2019 — 31.01.2019

Wernisaż: 21.01.2019, godz. 19:00

Miejsce: Kolonia Artystów, ul. Dolna 4, Gdańsk

2019-01-21 19:00:00 2019-01-21 20:00:00 Europe/Warsaw Bardzo dobrze – wystawa https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/bardzo-dobrze-wystawa/ Dolna 4, Gdańsk, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Wystawa pt. „Bardzo dobrze”.
Zestaw artystów: Paulina Jackowska/Tomek Kaczyński, Edyta Kowalewska/Jakub Zając, Alicja Kubicka/Yui Akiyama.

Oto wystawa, której tytuł nadany został przez osobę trzecią.
Tytuł bardzo trafiony, bo nakłonił nas do zastanowienia się co to właściwie znaczy: malować dobrze.

Mocno nam się to wpasowało w klimat pracownianych rozmów.
Dużo rozmawiamy o psujących krew rzeczach dziejących się wokół nas w światku sztuki, takich jak nieodpowiedzialne wybory konkursowych komisji; wykłady opiniotwórczych teoretyków sztuki, którzy głoszą, że w malarstwie płaszczyznowym nie ma już nic do powiedzenia; oklaskiwane wystawy jeszcze młodych, a znanych już artystów, którzy z niewiedzy i nieznajomości historii sztuki powielają zabiegi dawno już wyeksploatowane przez innych artystów, w innym kraju, kilkadziesiąt/kilkaset lat temu.
Chcielibyśmy zadać sobie pytanie co to właściwie znaczy malować/tworzyć dobrze w świecie, w którym rozdźwięk między dążeniami artystów a dążeniami interpretujących (jeśli w ogóle) ich działania teoretyków jest tak duży.

W odpowiedzi na to pytanie każdy stworzy nową pracę. Robimy wystawę w nadziei, że pozwoli nam to spojrzeć z dobrodusznym dystansem na ten nasz absurdalny zawód.
Działamy w parach.

Zestaw artystów: Paulina Jackowska/Tomek Kaczyński, Edyta Kowalewska/Jakub Zając, Alicja Kubicka/Yui Akiyama.