Art’s Not Dead

Czas: 19.05.2016, godz. 18:00

Miejsce: Bunkier, ul. Olejarna 3, Gdańsk

2016-05-19 18:00:00 2016-05-19 19:00:00 Europe/Warsaw Art’s Not Dead https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/arts-not-dead/ Bunkier, ul. Olejarna 3, Gdańsk Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

artsnotdead_s

Czas: 19.05.2016 r., godz. 18:00
Miejsce: Bunkier, ul. Olejarna 3, Gdańsk

Pierwsza odsłona koncertów połączonych z wystawą prac studentów i uczniów placówek artystycznych. Projekt powstał z inicjatywy trzech studentów Animacji Kultury: Nicole Bednarz, Jana Strzeleckiego i Aleksandry Fortuny. Przedsięwzięcie promuje takie hasła animacji kultury jak partycypacja (współuczestnictwo) w życiu kulturalnym, społecznym, integracja, egalitaryzm – zniesienie hierarchizacji oraz bariery: artyści, pracownie – obszar poza, reszta społeczności lokalnej Trójmiasta. 

Głównymi celami Art’s Not Dead jest pokazanie, że sztuka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, jest wciąż żywa i obecna w życiu codziennym. Ważnymi aspektami towarzyszącymi cyklowi koncertów połączonych z wystawami są: promowanie młodych artystów, przybliżenie twórczości uczniów, studentów placówek artystycznych, stworzenie okazji do wglądu w to, co robi się w pracowniach, wypracowania dialogu, przybliżenia specyfiki kierunków, wyjścia z pracowni artystycznych i otworzenia się na ludzi, pokazania innego oblicza studentów kierunków wizualnych oraz tego, że sztuka to szerokie zagadnienie, stworzenie sposobności do skorzystania z darmowego dostępu do różnego rodzaju kreacji twórczych oraz ukazania Akademii Sztuk Pięknych jako ważnego, prężnie działającego ośrodka kulturalnego, jak i części społeczności lokalnej miasta Gdańsk oraz całego Trójmiasta.  

WYSTAWA:

Wystawa ma charakter site specyfic. Wszyscy artyści biorący w niej udział są uczniami i studentami placówek artystycznych, takich jak Akademia Sztuk Pięknych i Liceum Plastyczne w Orłowie. Nie są to tylko i wyłącznie studenci z Pracowni Rysunku i Malarstwa, ale też studenci Międzywydziałowego Instytutu Nauki o Sztuce, profilu Animacji Kultury z racji szerokiego wachlarza zainteresowań podyktowanego specjalizacją.

Artyści prezentują dzieła wykonane przy pomocy różnych mediów, inspirują się różnymi stylami, poszukują. Każdy obraz ma swój unikatowy charakter.

Galeria:
Paulina Grudzieńska – Studentka III roku malarstwa z zacięciem do rzeźby. Zdarzy się że coś namaluje. W wolnych chwilach zajmuje się szydełkowaniem.


Magdalena Żuralska – „To, jak różni artyści postrzegają otoczenie w odmienny sposób jest rzeczą, która mnie interesuje. Ukazując na papierze to, co powstaje w mojej głowie w reakcji na oglądana wokół rzeczywistość, staram się pogłębić o indywidualne doznania. Mówiąc inaczej moje prace nie są fotorealistycznym odbiciem otoczenia, lecz są nośnikiem emocji, które zniekształcają rzeczywistość.
Portrety to moja ulubiona forma malarstwa. To, co dodaję w nich od siebie to wyolbrzymienie cech szczególnych danej osoby mające w sobie coś z karykatury. Nie jest to celowy, świadomy zabieg. Cechy te ukazują się jako pierwsze, najwyraźniejsze w mojej głowie, spośród całej postaci, gdy ją widzę lub gdy próbuję sobie kogoś przypomnieć.
Prace wykonuję głównie farbą akrylową. Kolor, tak jak i skala poszczególnych części twarzy i ciała jest przesadzony. Barwy często kontrastują ze sobą. Ważna jest dla mnie czerń, która gwałtownie odcina się od kolorowych części obrazu.


Sebastian Choromański – Student IV roku malarstwa na specjalizacji Sztuki w Przestrzeni Publicznej. Prócz malarstwa sztalugowego zajmuje się również muralem, animacją, scenografią i kostiumami. W swoich multidziedzinowych działaniach odnosi się do surrealizmu i świata marzeń sennych.

Michał Brzostek – Urodzony 4 listopada 1993 roku. Studiuje malarstwo na ASP w Gdańsku. Uczestnik wielu wystaw grupowych. Inspiruje się pejzażami i problemami z nimi związanymi. Oprócz malarstwa, pasjonuje się rysunkiem i fotografią.


Anna Orzechowska – „
Obrazy, które tworzę w większości są w odcieniach czerni i bieli, co oddaje spokój i melancholie mojej osobowości, co staram się na co dzień pokazywać. Moim celem jest przekazanie smutku jaki towarzyszy mi przez większość czasu,
ukryty pod szerokim uśmiechem i kolorami, którymi się otaczam. Oczy są głównym tematem moich prac, jak zwierciadła duszy starają się przekazać odbiorcy uczucie, którego może doświadczyć każdy z nas. Moje postacie nie wstydzą się patrzeć na widza z przepełnionym melancholią spojrzeniem czy też płakać.
Cała moja aktualna twórczość dotyczy teraźniejszości, kiedy to odważyłam się wreszcie zajrzeć w głąb siebie, poukładać
i wydobyć to czego już dawno powinnam się pozbyć, czyli negatywnych emocji
Można powiedzieć, że jest to dla mnie forma terapii jak i również drogą komunikowania się z otoczeniem.

 

KONCERT:

TERSHA
ONTAGMA
SAGAR MATA
SEAGHOAT

AFTER:

ALKOR XIII
THE WILL OF THE WIND /Na co dzień model, prywatnie wszechstronny kompozytor i muzyk o szerokim wachlarzu inspiracji /
EMIL JAMROZIK/Student wydziału malarstwa. Nie uważa się ani za muzyka ani za artystę. Czasem składa numery z czegoś co już było i maluje obrazy, które już były. Świetnie się przy tym bawi./
PRZEMEK GARCZYŃSKI /Często można go spotkać w pracowni malarstwa, po godzinach oddaje się muzycznym uniesieniom./