ART’EM ALL 4

Wystawa: 06.07.2024 — 28.07.2024

Wernisaż: 05.07.2024, godz. 19:00

Miejsce: Plenum, Elektryków, Gdańsk

2024-07-05 19:00:00 2024-07-05 20:00:00 Europe/Warsaw ART’EM ALL 4 https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/artem-all-4/ Plenum, Elektryków, Gdańsk, Polska Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Młodzi ponownie na dokach! Tego lata w stoczni czeka na Was 4. edycja Wielkiego Przeglądu Prac Studenckich ASP Gdańsk. 3 tys. metrów kwadratowych industrialnej przestrzeni wypełniamy świeżą sztuką i designem prosto z wydziałów: Architektury, Grafiki, Malarstwa, Wzornictwa oraz Rzeźby i Intermediów. To największa przekrojowa wystawa realizacji powstałych na gdańskiej Akademii i pokazujemy ją właśnie na Elektryków.

Jak teraz malują i projektują młodzi artyści_tki? Art’em All będzie opowieścią o współczesnych kontekstach sztuki, która – mamy nadzieję – będzie przyczynkiem do refleksji nad rolą uczelni artystycznych i edukacji artystycznej jako takiej – także poza strukturami instytucji. Klasyczne i współczesne rzeźby, malarstwo abstrakcyjne i figuratywne, fotografia, artystyczne instalacje i realizacje intermedialne, sztuka użytkowa i designerskie meble – to wszystko zobaczycie w lipcu w PLENUM.

Kuratorzy wydziałowi:
Malarstwo: Piotr Wyrzykowski
Rzeźba: Alicja Buławka-Fankidejska
Wzornictwo: Mikołaj Harmoza
Intermedia: Zuzanna Malinowska
Fotografia: Magdalena Czajka
Architektura: Marta Kozakiewicz
APK: Monika Zawadzka
Grafika projektowa: Eugenia Tynna
Grafika artystyczna: Edyta Kowalewska
Grafika mediów: Adam Przybysz
Grafika niestacjonarna: Weronika Jastrzemska

Wstęp wolny!