2:2 Wernisaż wystawy Bogdana Wręczyckiego i Bereniki Godlewskiej

Wystawa: 05.06.2019, godz. 18:00

Wernisaż: 05.06.2019, godz. 18:00

Miejsce: Wyspa Skarbów GAK, ul. Turystyczna 3, Gdańsk

2019-06-05 18:00:00 2019-06-05 19:00:00 Europe/Warsaw 2:2 Wernisaż wystawy Bogdana Wręczyckiego i Bereniki Godlewskiej https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/22-wernisaz-wystawy-bogdana-wreczyckiego-i-bereniki-godlewskiej/ Turystyczna 3, Gdańsk, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

„Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac Bogdana Wręczyckiego i Bereniki Godlewskiej 2:2

Wystawa rodzinna – dziadek i wnuczka, malarz i graficzka. Łączy ich nie tylko pokrewieństwo, ale również fascynacja teksturami i fakturami występującymi dookoła. Za pomocą odrębnych mediów, każde interpretuje na własny sposób otaczający świat, tworząc niesamowite obrazy.

Jest to wystawa o podobieństwach i przeciwnościach w pojmowaniu codzienności przez dwie bliskie sobie osoby, traktująca o ewolucji postrzegania świata przez kolejne pokolenia. Praca i miłość to ważne elementy w życiu tych dwojga Artystów, gdzie jedno wspiera drugie, nie zakłócając wzajemnie indywidualnego sposobu patrzenia na rzeczywistość.

Bogdan Wręczycki – studia w latach 1964-70 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. Dyplom w pracowni prof. Władysława Jackiewicza. Przez wiele lat nauczyciel akademicki w pracowniach rysunku i malarstwa. Uprawia malarstwo i rysunek. Jego prace były reprezentowane na wystawach krajowych oraz za granicą. Wiele dzieł znajduje się w instytucjach, urzędach i kolekcjach prywatnych (Francja, Niemcy, Szwajcaria, Malta, Kanada). Zajmował się też projektowaniem i realizacją utworów w srebrze, bursztynie, szlachetnym drewnie i masie perłowej o charakterze dekoracyjnym, jak i użytkowym.

Berenika Godlewska – ukończyła studia licencjackie na kierunku Wzornictwo, aktualnie jest w trakcie studiów magisterskich na kierunku Grafika Projektowa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Grafik, modelka, fotograf, freelancer. Ma więcej zainteresowań niż wolnego czasu i wciąż próbuje nowych rzeczy. Zajmuje się zarówno artystyczną jak i projektową stroną sztuki, nie ograniczając się do jednej dziedziny. Aktualnie poświęca się głównie grafice.

Wstęp wolny