13 Spojrzeń Siatki

Wystawa: 14.10.2017 — 13.10.2017

Wernisaż: 13.10.2017, godz. 19:13

Miejsce: Siatka, ul. Podjazd 2/4 Sopot

2017-10-13 19:13:00 2017-10-13 20:13:00 Europe/Warsaw 13 Spojrzeń Siatki https://sztuka-trojmiasta.pl/zapowiedz/13-spojrzen-siatki/ Podjazd 2/4, Sopot, Poland Sztuka trójmiasta kontakt@sztuka-trojmiasta.pl

Serdecznie zapraszamy na wernisaż „13 Spojrzeń Siatki”, który odbędzie się w piątek 13go października 2017 w siedzibie Stowarzyszenia SIATKA.

Siatka wymieni z Wami spojrzenia dzięki 13 wspaniałym Artystom, których poznacie dopiero na wernisażu.
Tak samo jak oni siebie nawzajem 🙂

Nasza Siatka jest czasami jak gabinet luster! Ustawiamy dzieła sztuki w różnych konfiguracjach, a potem po prostu wpuszczamy tam ludzi. Poprzednie ekspozycje w Siatce znacząco zmieniły jej atmosferę i zainspirowały nas do projektu „13 spojrzeń Siatki”.
Prace trzynastu wybranych przez nas artystów są w stanie całkowicie pokryć powierzchnie wystawienniczą Siatki.

Chcemy, aby spektrum osobowości artystów i ich umiejętności było szerokie. Nie narzucamy twórcom tematu! Jedynym wspólnym mianownikiem ma być format oraz czerń i biel, która zbliży do siebie różnice prac naszych gości: malarzy, rysowników, grafików i tatuatorów

Wystawa ma mieć charakter stałej ekspozycji, zaś kupione prace będziemy na bieżąco zastępować nowymi Trójmiejskimi talentami.

Zależy nam nie tylko na wzroku, ale także innych zmysłach!
Oprócz przeprowadzenia wernisażu przeprowadzimy także dyskusje z twórcami.

Nasza inicjatywa ma charakter oddolny i realizuje ideę „alternatywnego obiegu sztuki”. Wyzwala ona sztukę od etykietki luksusu i hermetycznych środowisk a także zbliża dzieła, ich twórców oraz audytorium.

Sopot jest dla nas świetnym miejscem do takiej integracji. Rozmiary i urok tego miasta umożliwia artystyczne przekształcenia jego ulic, podwórek i zakamarków. Nasza wystawa ma być wstępem do dalszych projektów realizowanych w obrębie Sopotu. Chcemy, żeby nasze inicjatywy „zaczarowały” Sopot, dzięki czemu głęboko zapadnie on w pamięć mieszkańców Trójmiasta i turystów.
Działanie Siatki opiera się na idei twórczego łączenia. Integracja rozproszonych punktów pozwala z nich wydobyć niespodziewane jakości. Tymi punktami mogą być ludzie, ich pomysły, projekty albo dzieła artystyczne. Zestawione razem są jak lustra, które odbijają siebie nawzajem. Samo takie odzwierciedlanie jest twórcze: widzimy coś w świetle czegoś innego i odkrywamy coś nowego.

Każda inicjatywa Siatki przynosi nam nowe inspiracje, które aplikujemy do naszych projektów związanych ze sztuką, biznesem, duchowością, zdrowiem i edukacją.
Zapraszamy więc do udziału w nowej formie oraz nowym spojrzeniu na sztukę która łączy.

SIATKA
Serdecznie inspirujemy.