Malwina Ward


Nazywam się Malwina Ward aka Malvshka, i skończyłam Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie studiuję grafikę artystyczną w tejże uczelni. Moją największą pasją jest malarstwo surrealistyczno-realistyczne oraz fotografia. Mój dyplom magisterski był poświęcony właśnie Fotografii.

Interesuję się tematyką ciała, w pojęciu fizycznym oraz metafizycznym. Uwielbiam bawić się formą, kolorem oraz fakturą w odniesieniu do prac malarskich. „Corpus” to bardzo rozległy temat, który można rozumieć na wiele sposobów. W toku pracy, lubię patrzeć co się z danym kawałkiem ciała dzieje, jak się ono przekształca, jak znika, jak staje się „nie-ciałem”. Tworzę wzory, fraktale z ciał, układam je w formie mandali, które myślę, że w jakiś sposób działają jak kompres na jaźń, jak swoista art terapia.

Wcześniejsze prace poświęcałam tematyce „Ziemi”, udzielając się we wszelkich akcjach mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Ja – wegetarianka od 10 lat, weganka od 5, nagle robię dyplom główny, na którym przedstawiam swoje „mięsne wizje” ciała; krwiożerczego i przerażającego.

Uprawiam malarstwo olejne, rzadziej akwarelowe, fotografię cyfrową i analogową.

Oprócz malarstwa i fotografii, moją trzecią i największą pasją życiową jest muzyka. Konkretniej rzecz ujmując, to komponowanie jej, pisanie również tekstów piosenek. Czasami zdarza mi się popełniać wiersze. W przyszłości chciałabym połączyć swoje pasje w jedność.

Malwina Ward

Portfolio: www.behance.net