Davide Canepa


Davide Canepa jest współczesnym artystą z Genui we Włoszech. Urodził się w 1979 roku, zdobył doświadczenie w różnych środowiskach we Włoszech, Anglii i Szkocji, od zawsze analizując ewolucje ludzkości i mechanizmy, które nią sterują, od najprostszych narzędzi codziennego użytku do najgłębszych i najbardziej złożonych struktur naszego społeczeństwa.

Ta pasja odzwierciedla się w jego sztuce – jest ona w ciągłej ewolucji. Obrazy Davide są ponadczasowe i reprezentują nasze społeczeństwo, maja służyć jako przejrzysta „książka historii”, którą następne pokolenia będą mogły wykorzystać do analizy rozwoju ludzkości i konsekwencji naszych działań i idei. Są one odniesieniem do „wyzwolenia się od szablonów,” zerwania niewidzialnego łańcucha, który wiąże jednostki z rzeczywistością, która do nich nie należy.

Styl Davide przypomina pierwotną ekspresję – niezbędną, by w surowy sposób obnażyć często niewygodne tematy, przy minimalnym wpływie minionych ruchów artystycznych. Płótna, tworzone przy użyciu każdego rodzaju materiałów i podpisane na odwrocie, są często cięte lub palone, by strącić je z pozycji uświęconego piedestału sztuki.

Priorytetem Davide jest nieustanna nauka, gdyż jego zdaniem, rozwój jednostki jest jedynym sposobem na rozwój społeczeństwa, a zmiany w świecie zaczynają się od zmian w nas samych.
Prace Davide były wystawiane w wielu miastach Europy, między innymi w Rzymie, Londynie, Rotterdamie i Barcelonie. Artysta postanowił przeprowadzić się do Polski i zamieszkał w Sopocie. Jego prace zostały już pokazane na dwóch wystawach, w sopockim Klubie Atelier oraz w Sztuce Wyboru w gdańskim Garnizonie Kultury. Wywiad z Davide i reportaż z jego wystawy zostały pokazane przez TVP Gdańsk i TVP Polonia.

Portfolio: www.davidecanepa.com, www.facebook.com