Sztuka komunikacji w plakacie

Plakaty powstały w ramach projektu pt.: Sztuka komunikacji w plakacie. Na wystawie prezentowane są plakaty, które odnoszą się do tematów współczesnych, kultury i sztuki.

Część z nich powstało na potrzeby różnych wydarzeń kulturalnych np. wystaw malarstwa czy fotografii zorganizowanych przez autorkę w 2020 roku, niektóre podejmują ważne społecznie tematy, jak np. przemoc wobec kobiet. Projektując plakaty, Karolina wykorzystuje różne techniki: odręczny rysunek, malarski gest, fotografię, wycinankę czy haft, jak w przypadku gdańskiego i kaszubskiego plakatu.

LINK DO WYSTAWY


O autorce:

Karolina Podoska jest absolwentką Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku. Zajmuje się m.in. grafiką, rysunkiem, kolażem i fotografią. Brała udział w wystawach plakatu, rysunku i fotografii w Polsce i za granicą m.in. w Czechach, na Litwie, we Włoszech, Japonii, Meksyku i Rosji. Laureatka krajowych i zagranicznych nagród w dziedzinie plakatu i fotografii. Uczestniczka m. in. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie, Meksyku i Międzynarodowego Triennale Plakatu w Toyamie (Japonia) w kategorii plakat kulturalny, Salonów Plakatu Polskiego organizowanego przez Muzeum Plakatu w Wilanowie, PlakatFest – Śląskiego Festiwalu Plakatu w Chorzowie. W listopadzie br. brała udział w międzynarodowym biennale “Wake-Up Call”- Virtual Biennale Prague 2020 – Prague International Art & Design Exhibition, które rezentowano gościnnie w ramach «Debarcader-2020 – Festival of Contemporary Art w Narodowym Muzeum Historycznym Południowego Uralu w Czelabińsku (Rosja).


Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendnium Kulturalnego