NOC MUZEÓW 2018

Przed nami Noc Muzeów. Wiele instytucji kulturalnych proponuje ciekawe atrakcje dla całych rodzin.

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na skwer przy przyszłej siedzibie IKM – Kunszcie Wodnym, czyli na Targ Rakowy 11, do obejrzenia instalacji artystycznych site specific – „Wasserkunst Tor czyli Plastica Porta”, Filipa Ignatowicza i „Powrót ptaków”, Ady Dobrzeleckiej.

Akademia Sztuk Pięknych przygotowała wydarzenia w trzech lokalizacjach: Wielkiej i Małej Zbrojowni, Domu Angielskim – więcej.

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia proponuje zwiedzanie wystawy prac Dominika Lejmana „Opatrzenie”. W godzinach 18 – 19:00 będzie miało miejsce oprowadzanie po wystawie dla dzieci, a między godz. 20:00 – 21:00 po wystawie oprowadzi nas sam artysta. W godzinach 19:00 – 00:00 wyświetlana będzie na budynku CSW ŁAŹNIA „Oddychająca katedra” Dominika Lejmana.

W Łaźni 2 (Nowy Port, ul. Strajku Dokerów 5) zobaczymy wystawę Katarzyna Józefowicz „między słowami”.

W Urzędzie Marszałkowskim (ul. Augustyńskiego 1) będzie można podziwiać niedawno odsłonięte malowidło „Polskie niebo” (oryginał malowidła powstał w Gimnazjum Polskim w Gdańsku w 1938 roku, wkrótce został jednak zniszczony przez Niemców), wykonane na podstawie zachowanych materiałów przez studentów gdańskiej ASP, pod czujnym okiem prof. Jacka Zdybla, który o fresku i jego rekonstrukcji opowie zwiedzajacym.

LISTA WSZYSTKICH WYDARZEŃ NA PORTALU FACEBOOK.

W Noc Muzeów otwierają się nie tylko Muzea i Galerie. Do dyspozycji zwiedzających będą także Piwnica Romańska, Twierdza Wisłoujście, Muzeum II Wojny Światowej, ECS, Muzeum Bursztynu i wiele wiele innych. Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach na stronie ikm.gda.pl