Muzeum Sopotu obchodzi 18 urodziny

Inaugurujący wystawę Sopot w rzeczy samej Muzeum Sopotu uroczyście obchodzi 18-lecie swego istnienia. Na wystawie znajdą się obiekty związane z historią kurortu i jego mieszkańców, a więc meble, obrazy, stare fotografie, pocztówki, mapy, grafiki, listy, stroje z epoki, modne bibeloty, a także biżuteria i ceramika. Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie wiele fascynujących przedmiotów artystycznych i historycznych. Tego dnia wystartujemy także z nową kampanią promującą naszą instytucję – mówi dyrektor Muzeum Sopotu.

Muzeum od poczatku swego istnienia, czyli od roku 2001, mieści się przy sopockiej plaży, w eklektycznej willi wybudowanej w latach 1903-1904 dla rodziny gdańskiego kupca i przedsiębiorcy Ernsta Augusta Claaszena, według projektów sopockiego architekta Waltera Schulza.

Muzeum Sopotu organizuje wystawy, projekty społeczne i edukacyjne, a jego misją jest gromadzenie i popularyzacja wiedzy na temat Sopotu poprzez budowanie żywej relacji z mieszkańcami oraz działalność naukowo-badawczą.