Gdańsk zamknięty w obiektywie aparatu – wystawa fotograficzna Magiczny Gdańsk II

Kiedyś chodziło się do Galerii Sztuki, dziś większe tłumy można spotkać w Galeriach Handlowych. Co nie odnacza, że poza możliwościami zakupowymi w galeriach handlowych nie znajdziemy dziś również sztuki. Coraz popularniejsze stają się bowiem wystawy organizowane na przestronnych korytarzach obiektów handlowych. Co sądzicie o takim wyjściu artystów do ludzi ze swoją sztuką?

Do końca marca swoje prace w Galerii Madison prezentuje Stanisław Składanowski – artysta fotografik pochodzący z Książnika. Od 1964 mieszka w Gdańsku. Fotografią zajmuje się od 1975 roku. Jest członkiem honorowym Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 1988 r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2007 r. do chwili obecnej pełni funkcję Prezesa Okręgu Gdańskiego ZPAF. Preferowane tematy fotografii: pejzaż, architektura, portret, akt oraz fotoreportaż – czego przykładem jest bogate archiwum strajków sierpniowych z 1980 i 1988 roku oraz wizyt Papieża J.P.II w Polsce i stanu wojennego – za co w roku 1982 od maja do lipca zostaje internowany w Strzebielniku. Uczestnik i laureat wielu wystaw i konkursów fotograficznych w kraju i za granicą. W 2008 r. odznaczony przez Prezydenta R.P. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2010 uhonorowany nagrodą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne. W 2015 r. odznaczony przez Prezydenta R.P. Krzyżem Wolności i Solidarności. W swoim dorobku posiada kilkanaście albumów fotograficznych – m.in. o tematyce gdańskiej i ogólnopolskiej ukazujące piękno tych regionów.

Wystawa Fotograficzna „Magiczny Gdańsk II” została przygotowana jako inicjatywa promocji sztuki w przestrzeni miejskiej. To spotkanie z obrazami Gdańska uchwyconymi w pięknie fotografii, to także odkrywanie znanych miejsc z zupełnie innej, magicznej perspektywy. Gdańsk widziany oczyma artysty, odkrywa swoją nieznaną twarz, inspiruje i zachwyca. Sztuka zamknięta w obiektywie aparatu fotograficznego jest doskonałą formą wyrazu – prostą i oczywistą, którą rozumiemy, czytamy, doświadczamy w codziennym życiu.

Wystawa znajduje się na poziomie 0 Galerii.