Fala Nowej Kultury zaczyna się w Gdyni

Fala Nowej Kultury zaczyna się w Gdyni
Już 2 marca otwarcie nowej przestrzeni sztuki i ukojenia dla osób nastoletnich i studenckich. Fundacja Fala Nowej Kultury po trzech latach działalności w różnych zakamarkach Trójmiasta, otwiera swoją pierwszą, własną siedzibę w samym centrum Gdyni – przy ulicy Derdowskiego 9 – 11. Jest to możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta, który odpowiada na aktualne potrzeby gdyńskiej młodzieży.
Według zebranych danych przez Fundację GrowSpace w Polsce w 2023 roku miało miejsce 2 139 prób samobójczych wśród młodzieży, z czego najwięcej z nich, bo aż 406 zdarzyło się w województwie pomorskim. „Nie można przejść obok takich statystyk obojętnie – trzeba tworzyć miejsca, w której młodzież nie tylko otrzyma profesjonalne wsparcie psychologiczne, ale także, gdzie odzyska sprawczość i możliwość realnego wpływu, wzmocni swoją pewność siebie, dostanie przestrzeń na mówienie o sobie, swoich problemach i doświadczeniach. U nas to sztuka jest właśnie takim katalizatorem” – mówi Marysia Pyrek, prezeska Fundacji.
W Fundacji będzie możliwe skorzystanie z taniego wsparcia psychologicznego – zarówno indywidualnego jak i grupowego. Ponadto będzie można zapisać się na warsztaty artystyczne tj. teatr, taniec, stretching z elementami baletu, ilustracja, mix media, moda alternatywna, dizajn czy rzeźba. Zajęcia prowadzone w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze przez (u)znane trójmiejskie artystki, pozwolą osobom nastoletnim i studenckim rozwijać kreatywność i autoekspresję. Na warsztaty można się już zapisywać za pośrednictwem strony internetowej: falanowejkultury.pl
Przestrzeń Fundacji Fala Nowej Kultury dedykowana jest osobom w wieku 13-25 lat. Pracujące w przestrzeni artystki i psycholożki wyspecjalizowane są w pracy z młodzieżą neuroróżnorodną, nieheteronormatywną, doświadczającą kryzysów zdrowia psychicznego.
Uroczyste otwarcie odbędzie się już 02.03.2024 o godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.
Pełny grafik i zapisy już otwarte! Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie: falanowejkultury.pl
kiedy: 2.03.2024, godz. 18:00
gdzie: Derdowskiego 9-11 w Gdyni, 10 min pieszo od SKM
za ile: wstęp za darmo, ale obowiązują zapisy! Jeśli masz ochotę możesz podarować nam zieloną roślinkę doniczkową
Pobierz wejściówkę na parapetówkę: https://evenea.pl/event/falazaczynasiewgdyni/